Charytatywny kalendarz

Charytatywny kalendarz

w Aktualności

Wolontariusze  fabryki Toyota razem z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu wydali wspólnie kalendarz charytatywny. Całkowity dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na bieżące potrzeby placówki.

W kalendarzu wykorzystano zdjęcia ze wspólnych akcji organizowanych przez pracowników TMMP na rzecz Domu Małego Dziecka realizowanych w ramach programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty". Były to między innymi prace porządkowe i remontowe wykonywane przez wolontariuszy na terenie domu dziecka, przekazanie darów rzeczowych, organizacja imprez dla dzieci takich jak bal karnawałowy czy Dzień Dziecka.

„Od kilku lat wolontariusze Toyoty aktywnie pomagają naszej placówce, za co jesteśmy im wdzięczni. Poszczególne kartki kalendarza ukazują historię tej pomocy i realizowane wspólnie akcje. Samo zaś wydawnictwo to kolejny przykład ciekawej inicjatywy i zarazem udanej współpracy" –  stwierdziła Alicja Florczak-Rogowska, dyrektor Domu Małego Dziecka.

.Pomysł się sprawdził i dlatego postanowiliśmy go powtórzyć. Poprzednio cały nakład 500 szt. rozszedł się w ciągu kilku dni. Liczmy, że i teraz nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy wspomogą naszą akcję i uda się w całości rozdystrybuować wszystkie wydrukowane egzemplarze "  – powiedziała inicjatorka akcji Magdalena Ogrodnik z Klubu Wolontariusza.

Koordynacją prac przygotowawczych, druku oraz dystrybucją kalendarza na terenie zakładu i miasta zajął się działający na terenie fabryki Klub Wolontariusza oraz dom dziecka. Osoby chętne mogą nabyć egzemplarz w Domu Małego Dziecka przy ul. Asnyka 13 w cenie 10 złotych.

 „Cieszymy się, że w tym świątecznym okresie są osoby, które pamiętają o tym, że nie każdy może go spędzić w rodzinnym gronie. Każda forma pomocy dla tych dzieci znaczy bardzo dużo." – podsumowała inicjatywę Magdalena Ogrodnik.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top