Chcą głowy starosty

Chcą głowy starosty

w Aktualności

Cztery wnioski powiatu wałbrzyskiego na kwotę ponad 17 milionów złotych nie przeszło oceny formalnej. O pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 walczyło 38 projektów.Opozycja żąda głowy starosty.

Kryteriów oceny formalnej nie spełniło dziewięć projektów. W tym wszystkie cztery, które złożyło starostwo powiatowe. Jak już informowaliśmy powiat wałbrzyski przygotował odwołanie w tej sprawie, ale wysłał je do innego niż powinien wydziału. Zdaniem opozycji po tej wpadce – jak mówią wprost – starosta Skrętkowicz powinien się poddać do dymisji. chcą, aby konsekwencje wyciągnięte zostały natychmiast. – Inaczej starosta po raz kolejny udowodni, że nie ma honoru – mówi Robert Ławski, radny Sojuszu Lewicy demokratycznej.

– W celu wyjaśnienia okoliczności bardzo niezadowolony z tego faktu starosta powołał specjalną grupę w skład której weszli radca prawny, sekretarz powiatu, audytor wewnętrzny i członek zarządu. Zadaniem specgrupy będzie szczegółowe zbadanie sprawy – broni zarządu i gospodarza powiatu Katarzyna Dyląg – Marcinkowska, rzecznik starostwa. 17 milinów złotych dotacji miało pomóc w sfinansowaniu czterech ważnych inwestycji: modernizacji drogi dojazdowej wokół jeziora w Zagórzu Śląskim, do sztolni walimskich, kompleksu Osówka w Głuszycy, sanktuarium w Krzeszowie i remontu ulicy Wysockiego (część Traktu Wałbrzyskiego)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top