Chciał wysadzić kamienicę

Chciał wysadzić kamienicę

w Region

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic. Zgłoszenie dotyczyło 23 letniego mężczyzny, który biega po mieszkaniu z nożami i grozi swojemu ojcu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci ustalili iż mężczyzna, który wcześniej groził swojemu ojcu zabarykadował się w kuchni mieszkania na trzecim piętrze, grożąc, że wysadzi w powietrze cały dom. Policjanci powiadomili pogotowie gazowe, które odcięło gaz. Na miejsce zdarzenia skierowane zostało pogotowie ratunkowe, straż miejska oraz cztery policyjne patrole. Ponieważ zabarykadowany mężczyzna nie chciał rozmawiać z policjantami, do działań włączeni zostali policyjni negocjatorzy, dwóch negocjatorów z Legnicy i negocjator z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Negocjacje trwały blisko 5 godzin, w ich trakcie mężczyzna kilkanaście razy powtarzał, że wysadzi budynek w powietrze lub wyskoczy prze okno. Około godziny 20 negocjacje zakończyły się sukcesem. 23 latek został zatrzymany i odwieziony do szpitala na obserwację.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top