Chciał wysadzić kamienicę

Chciał wysadzić kamienicę

w Region

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic. Zgłoszenie dotyczyło 23 letniego mężczyzny, który biega po mieszkaniu z nożami i grozi swojemu ojcu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci ustalili iż mężczyzna, który wcześniej groził swojemu ojcu zabarykadował się w kuchni mieszkania na trzecim piętrze, grożąc, że wysadzi w powietrze cały dom. Policjanci powiadomili pogotowie gazowe, które odcięło gaz. Na miejsce zdarzenia skierowane zostało pogotowie ratunkowe, straż miejska oraz cztery policyjne patrole. Ponieważ zabarykadowany mężczyzna nie chciał rozmawiać z policjantami, do działań włączeni zostali policyjni negocjatorzy, dwóch negocjatorów z Legnicy i negocjator z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Negocjacje trwały blisko 5 godzin, w ich trakcie mężczyzna kilkanaście razy powtarzał, że wysadzi budynek w powietrze lub wyskoczy prze okno. Około godziny 20 negocjacje zakończyły się sukcesem. 23 latek został zatrzymany i odwieziony do szpitala na obserwację.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top