Chopina na otwarcie II semestru

w Czarny Bór

„Rodem warszawianin, sercem Polak, talentem świata obywatel”, tak o urodzonym 212 lat temu (1 marca lub jak wskazują inne źródła 22 lutego) Fryderyku Chopinie, pisał C.K. Norwid.

II semestr w czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku, w Czarnym Borze wystartował 4 marca i nie mógł więc rozpocząć się inaczej niż przybliżeniem studentom życia i twórczości wielkiego polskiego kompozytora, romantyka i patrioty. Nie zabrakło rysu historycznego, ciekawostek z życia rodzinnego i osobistego Chopina. Studenci mieli też okazję wysłuchać fragmentów niektórych kompozycji. Obecny na wykładzie wójt podkreślał, że w tych trudnych czasach, w związku z agresją Rosji na Ukrainę Polacy zdają egzamin z człowieczeństwa i potrafią wykazać się wielkim sercem, ale ważne jest też abyśmy pamiętali o wielkich Polakach artystach, sportowcach, społecznikach, patriotach, którzy dawali przykład jak z podniesioną głową przetrwać w trudnych czasach. Wykład poprowadziła Krystyna Swoboda (absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Dyrygentury, od 1984 r. zawodowo z wiązana z Zespołem Szkół Muzycznych oraz Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu).

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów, kursów językowych i artystycznych. UTW stale się rozwija i przyjmuje w swoje szeregi coraz to nowych członków. Podczas otwarcia II semestru zajęć UTW wójt Adam Górecki wspólnie z dyrektor B+CK Katarzyną Bernaś oficjalnie wręczyli indeksy dwóm nowym studentkom.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Wakacje z Centrum Kultury

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi

Festyn parafialny

Na Boisku Sportowym „Iskry” w Witkowie odbył się XVII Festyn Parafialny z
Go to Top