Co dalej z pracownikami Takaty?

Co dalej z pracownikami Takaty?

w Aktualności

Ważą się losy 571 pracowników wałbrzyskiej Takatay. W przyszłym tygodniu z zarządem firmy negocjowac będą związkowcy z Solidarności.

W ostatni dzień wakacji ponad 550 pracowników wałbrzyskiej Takaty straci pracę. Zarząd firmy podjął w piątek decyzję o przeniesieniu produkcji do zakładów w Rumunii. W przyszłym tygodniu związkowcy będą negocjować z dyrekcją.

Czy każdy z 571 pracowników Takaty straci pracę? To pytanie, na które dziś odpowiedzi szukają wszyscy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby szybkie znalezienie inwestora zastępczego, który przejąłby załogę i hale produkcyjne. Związkowcy zapowiadają walkę. Nie chcą protestować, bo to nic nie zmieni. – Spróbujemy znaleźć zatrudnienie części załogi w fabryce w Krzeszowie. Dla pozostałych wywalczyć jak najwyższe odprawy – zapewnia Radosław Mechliński, szef wałbrzyskiej Solidarności.

Przypomnijmy: decyzją zarządu koncern Takata-Petri z końcem sierpnia 2009 roku zamierza zamknąć zakład w Wałbrzychu produkujący kierownice. „…Firma nie spodziewa się w najbliższej przyszłości poprawy sytuacji na rynku motoryzacyjnym w mierze wystarczającej, by racjonalnym stało się utrzymanie produkcji w zakładzie. Decyzja została podjęta ze względu na znaczące straty poniesione w związku z utrzymaniem pełnej produkcji w ostatnich latach. Sytuacja zakładu stała się nierentowna, dlatego udziałowcy postanowili, że nie będą dłużej finansować funkcjonowania firmy. Aby zredukować koszty, uzyskując ich optymalny poziom, pozostała produkcja zostanie przeniesiona do istniejących zakładów w Rumunii…" – czytamy w specjalnym oświadczeniu, które nasz portal opublikował jako pierwszy. Przed rozpoczęciem negocjacji z zarządem, związkowcy chcą spotkać się z prezydentem miasta, starostą i dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy. – Zrobiliśmy, co było w naszej mocy. Dziś z perspektywy czasu muszę jednak przyznać, że informacje przekazywane przez zarząd Takaty były nie do końca rzetelne. Teraz trzeba usiąść przy jednym stole i znaleźć najlepsze rozwiązanie z tej trudnej sytuacji – kończy przewodniczący Solidarności. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top