Co w strachu piszczy?

Co w strachu piszczy?

w Kultura

W każdą sobotę sierpnia w ramach cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu" Teatr oraz Gmina Wałbrzych zapraszają do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na bezpłatne spektakle. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia zostaną przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16. Pierwsza prezentacja – spektakl „Co w strachu piszczy?" w reż. J. J. Połońskiego odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18.30.

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu?  A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?… Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy… ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś" to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków… Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i …strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo… „Nie! To jest pirat! Ale to, to tylko nożyczki… Nie! To nożyce do ucinania!… A to… Nie! To maszyna do mielenia batoników!" Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć" ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że… Tat!

„CO W STRACHU PISZCZY?"Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Jerzy Jan PołońskiScenografia: Marika WojciechowskaMuzyka: Michał KowalczykObsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł PawlikGrupa wiekowa: spektakl familijnyCzas trwania spektaklu: ok. 60 minut Wstęp wolny.

KOLEJNE PREZENTACJE „Wieczorynek z TLiA w Wałbrzychu": 9.08 godz. 18.30 „U/RODZINY"16.08 godz. 18.30 „Koziołek Matołek"23.08 godz. 18.30 „Co w strachu piszczy?"30.08 godz. 18.30 „Och, Emil!"Marlena Jasińska-Denst

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top