Cracovia pierwszym rywalem Górnika

Cracovia pierwszym rywalem Górnika

w Sport

Już na początku okresu przygotowawczego piłkarze Górnika zmierzą się z niezwykle wymagającym rywalem, bo za taki na pewno można uznać 3. zespół T-mobile Ekstraklasy, czyli Cracovię Kraków. Do tego ciekawego pojedynku dojdzie w sobotę o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Ratuszowej.

W minioną niedzielę zespół Jacka Zielińskiego rozpoczął zgrupowanie w naszym mieście, a jego ostatnim punktem będzie zbliżający się sparing z miejscowym Górnikiem. Dla biało-niebieskich to pierwszy i najbardziej wymagający przeciwnik z bogatej listy sparingpartnerów. Później chłopców Bubnowicza czekają między innymi potyczki z I-ligowcami: Miedzią Legnica, Zagłębiem Sosnowiec oraz MKS-em Kluczbork, którym choć nie można zarzucić braku umiejętności, to jednak daleko do świetnie spisującej się w obecnym sezonie Cracovii. Okres przygotowawczy Górnicy rozpoczęli 8 stycznia, a jedynym nowym zawodnikiem, choć to stwierdzenie nie do końca sprawdza się w przypadku tego gracza, jest Mateusz Krawiec, który po niemal 9-letnim rozbracie z naszą drużyną znów przywdział biało-niebieski trykot. Były reprezentant Zagłębia Lubin, Amici Wronki, Lecha Poznań, a ostatnio Gromu Wolsztyn, właśnie w Wałbrzychu chciałby odbudować dawną formę. Jak przyznał trener Bubnowicz, w kręgu jego zainteresowań jest także Krzysztof Pieśkiewicz z Włókniarza Leśna (jeleniogórska klasa okręgowa), jednak na razie do transferu nie dojdzie. W maju 20-latka czeka matura, tak więc przenosiny utalentowanego pomocnika na niewiele ponad 100 dni przed jednym z najważniejszych egzaminów nie mają sensu. Działacze Górnika zapewniają jednak, iż nie mają zamiaru rezygnować z Pieśkiewicza, tak więc można się spodziewać, iż temat pozyskania zawodnika powróci po zakończeniu obecnego sezonu. Wspomnieliśmy o pozyskaniu Krawca, nie możemy zatem pominąć kwestii rozwiązania umowy z jednym z najbardziej doświadczonych graczy Górnika. Mowa o Adrianie Mrowcu, który miał być solidnym punktem naszej obrony, ale nie doszedł do pełni zdrowia po kontuzji, stąd decyzja o rozstaniu z 32-latkiem. Pan Adrian opuścił dotychczasowy zespół, ale nie klub, gdyż nadal będzie prowadził jedną z drużyn Akademii Piłkarskiej Górnika Wałbrzych.

Plan sparingów Górnika Wałbrzych

Sobota – 16 stycznia, godz. 11: Górnik Wałbrzych – Cracovia Kraków

23 stycznia: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Górnik Wałbrzych (Nowa Ruda Słupiec)

27 stycznia: Miedź Legnica – Górnik Wałbrzych

1 lutego: Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork

6 lutego: Soła Oświęcim – Górnik Wałbrzych

9 lutego: Sprotavia Szprotawa (lubuska IV liga)

12 lutego: niemiecki rywal

20 lutego: Górnik Wałbrzych – Zagłębie Sosnowiec

27 lutego: Górnik Wałbrzych – Victoria Świebodzice

27 lutego: Olimpia Kowary – Górnik Wałbrzych

Bartłomiej Nowak

 

Podpis do zdjęcia

GORNIK.15.01: Już na początku okresu przygotowawczego piłkarze Górnika zmierzą się z niezwykle wymagającym rywalem, bo za taki na pewno można uznać 3. zespół T-mobile Ekstraklasy, czyli Cracovię Kraków

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top