Czarne chmury nad Górnikiem

Czarne chmury nad Górnikiem

w Sport

Problemy finansowe niczym bumerang wracają do zespołu z Ratuszowej, który po raz kolejny stoi na granicy przepaści, a sami gracze nie mogą być pewni swej przyszłości w biało-niebieskich barwach.

Ostatnie wydarzenia na pewno nie pozostawiły obojętnych fanów Górnika PWSZ. Mowa o decyzji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, która przez ostatnie lata trwała przy zespole zarówno w dobrych, jak i gorszych chwilach. Niestety, to już ostatnie dni, gdy uczelnia z ulicy Zamkowej wspiera piłkarzy. Wraz z początkiem lipca zakończy się współpraca ze szkołą, a z koszulek graczy i nazwy zespołu zniknie tak znany wszystkim fanom człon – PWSZ. -Rezygnacja z finansowania II-ligowców wynika ze zmiany strategii szkoły, zdecydowaliśmy się bowiem odejść od sponsorowania sportu wyczynowego na rzecz akademickiego- poinformował Jan Zwierko – kanclerz uczelni.

Nie da się ukryć, iż w bardzo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się klub, decyzja PWSZ-u może się okazać przysłowiowym gwoździem do trumny, choć oczywiście chcielibyśmy, aby tak się nie stało. Rezygnacja wiąże się również ze zmianą planu przygotowań do nowego sezonu II ligi. W połowie lipca odbędą się bowiem Akademickie Igrzyska, w których miała wziąć udział składająca się głównie z piłkarzy Górnika – reprezentacja PWSZ, a sam trener Robert Bubnowicz nie ukrywał, iż wyjazd do Cordoby jest częścią okresu przygotowawczego. Obecnie trudno powiedzieć czy wałbrzyszanie, i w jakim składzie, pojadą do Hiszpanii. Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku, to szkoleniowiec Górnika chciałby zabrać zespół na zgrupowanie. I tu jest kolejny problem, gdyż nie wiadomo czy znajdą się środki na sfinansowanie obozu. To jednak nie jedyne zmartwienie szkoleniowca wałbrzyszan. W czerwcu bowiem aż dwunastu graczom kończą się umowy, tak więc w najgorszym wypadku może się zdarzyć, iż do nowego sezonu biało-niebiescy przystąpią w mocno przemeblowanym składzie. Samo zgłoszenie do rozgrywek rzekomo nie podlega dyskusji, choć w obecnej sytuacji zapewne żadnego rozwiązania nie można wykluczyć. Jeśli przyjmiemy optymistyczny wariant, w który mimo wszystko mocno wierzymy, to 28 czerwca wałbrzyszanie wyjdą na pierwszy przed rundą jesienną II ligi trening. Oby nie było to spotkanie, w trakcie którego część graczy pożegna się z dotychczasowym zespołem, ale zapowiedź lepszych czasów dla klubu, który szczególnie wiosną był świetną promocją naszego miasta w kraju.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top