Czarny Bór z nartorolkostradą

Czarny Bór z nartorolkostradą

w Aktualności

Długo wyczekiwana nartorolkostrada już niedługo powstanie w Czarnym Borze. Oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania „Modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze”.Dzisiaj, odbyło się w biurze poselskim Wiceministra Obrony Narodowej i posła na Sejm RP Michała Dworczyka.

Całkowita wartość inwestycji to to 2 953 665,53 zł z czego 1 116 800 zł to dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017. Uzyskane dofinansowanie jest efektem wspólnej pracy i starań  Ministra Michała Dworczyka, Gminy Czarny Bór i klubu UKN Melafir Czarny Bór.- Jestem bardzo zadowolony, że ponad milion złotych pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostanie zainwestowanych w obiekt sportowy. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tego projektu – powiedział podczas konferencji Minister Michał Dworczyk. Wójt Adam Górecki podkreślił jak ważna jest to inwestycja w szkoleniu młodych zawodników: – Mamy jako gmina piękne tradycje olimpijskie, ale mamy też wielkie ambicje wychować zawodników, którzy te tradycje będą kontynuować. Obiekt, który powstanie będzie niesamowicie pomocny w osiągnięciu tego celu.

W ramach inwestycji ma powstać  obiekt całoroczny. Trasy będą mieć długość ponad 3 km, powstać ma także system naśnieżania tras narciarskich. Nartorolkostrada powstanie na stadionie sportowym w Czarnym Borze oraz w rejonie góry parkowej. Zadanie oprócz budowy tras zadanie zakłada również budowę tunelu, dwóch zbiorników wodnych (wokół których będą wytyczone trasy do rund karnych) oraz zagospodarowanie terenu w rejonie góry parkowej i stadionu, m.in. budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z wytyczeniem ścieżek pieszo-rowerowych oraz wykonanie małej architektury. Nartolokostrada ma również wzbogacić ofertę turystyczno-sportową gminy, ponieważ poza terminami zawodów i treningów zawodników klubowych obiekt będzie dostępny dla wszystkich. Miejmy również nadzieję, że nartolokostrada zachęci nowe osoby do uprawiania sportów zimowych dzięki czemu za kilka lat kolejni zawodnicy będą reprezentować nasz region na dużych imprezach sportowych.  Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2018 r, a jej wykonawcą jest  firma Budosprzęt-Wałbrzych Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top