Czas na Mistrzostwa Polski

Czas na Mistrzostwa Polski

w Sport

Miejsce organizacji Mistrzostw Polski w Biathlonie letnim nie jest przypadkowe. Gmina Czarny Bór jest bardzo usportowiona i choć mieszka w niej niespełna pięć tysięcy osób, wychowała aż sześciu olimpijczyków. Należą do nich: jeden kolarz, dwaj zapaśnicy i trzech biathlonistów.

Gmina słynie z dobrych zapaśniczek i jest bardzo prężnym ośrodkiem biathlonowym. Sztafeta juniorów naszego klubu „Malafir" zdobyła w ubiegłym roku wicemistrzostwo Polski seniorów. W Czarnym Borze mamy najlepszych, młodych biathlonistów w kraju, zawodników z szansami na start w olimpiadzie zimowej, są to na przykład Mateusz Janik i Bartek Filip, biathloniści będący podstawowymi w narodowej kadrze, prowadzonej przez Tomasza Sikorę. Mateusz Janik uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Nowym Mestie oraz startował na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych. W naszym klubie i na naszych obiektach trenował tegoroczny olimpijczyk Łukasz Słonina, nominowany do plebiscytu „Kamienie i Kryształy" za zajęcie 8 miejsca na Uniwersjadzie w Trentino i awans do reprezentacji Polski na ZIO w Soczi.

Na cztery dni zjedzie do Czarnego Boru cała krajowa czołówka biathlonistów. Zjawią się tu między innymi olimpijczycy: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska- Ziemniak, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Słonina i Łukasz Szczurek. Impreza angażuje całe rodziny oraz środowisko sportowe dając przykład doskonałej współpracy, kultywowania tradycji sportowej oraz promocji wspólnego, zdrowego spędzania czasu. Inicjatywy takie pozwalają przeciwdziałać marginalizacji , kreują rozwój aktywności sportowej dzieci i młodzieży wypieranej przez wirtualną rzeczywistość, która negatywnie działa na aktywność psychoruchową dzieci oraz struktury socjalne. Impreza jest doskonałym sposobem na popularyzowanie biathlonu oraz zdrowego stylu życia wśród startujących zawodników, osób pomagających w organizacji zawodów, środowiska lokalnego. Szacujemy, że łączna liczba uczestników imprezy przekroczy 600 osób. W ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim zorganizowane były w Czarnym Borze po raz pierwszy. Dopisała pogoda, świetnie spisali się organizatorzy, a zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Melafir udowodnili, że są biathlonową potęgą zdobywając 16 medali. Relacje z Mistrzostw Polski pokazywane były w programach TV (orange sport), Dami Wałbrzych oraz były obszernie opisywane na portalach internetowych. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 20-23 czerwca 2014 roku na stadionie sportowym w Czarnym Borze

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top