Czas na poważne granie

Czas na poważne granie

w Sport

Okres przygotowawczy Górnika Wałbrzych praktycznie dobiegł końca. Praktycznie, gdyż podopiecznym Macieja Jaworskiego pozostał jeden sparing – już w sobotę nasi zmierzą się z Polonią Spartą Świdnica. A za tydzień początek drugiej części rozgrywek, której głównym celem będzie zachowanie II-ligowego statusu.

Za nami czas przygotowań i sparingów przed decydującą walką o pozostanie w II lidze. Na zakończenie tego okresu wałbrzyszanie zagrają w sobotnie wczesne popołudnie z niżej notowaną Polonią Spartą Świdnica, w której występują między innymi Marcin Morawski oraz Jacek Fojna (obaj do niedawna bronili biało-niebieskich barw). Choć nasi zakończyli miniony rok na doskonałym 2. miejscu, to jednak wydaje się, iż w nadchodzącej odsłonie sezonu ich głównym celem będzie wywalczenie pozycji w pierwszej ósemce, co gwarantuje utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym. Co prawda optymistów, którzy liczą na włączenie się biało-niebieskich do rywalizacji o awans na zaplecze T-mobile Ekstraklasy nie brakuje, to realnie patrząc, również na wzmocnienia, jakich dokonano w przerwie zimowej, wydaje się, iż gra w II lidze to obecnie szczyt Górnika, choć tak bardzo chcielibyśmy się w tej kwestii pomylić i na koniec sezonu przeprosić fanów zespołu jak i samych zawodników za brak wiary w ich możliwości.

Do rundy wiosennej wałbrzyszanie przystąpią wzmocnieni zaledwie jednym, choć niezwykle utalentowanym i świetnie rokującym Kamilem Śmiałowskim. Niestety, mimo świetnych recencji nie doszło do transferu Jozefa Krolopa, co trzeba tłumaczyć głównie trudną sytuacją finansową klubu. I to będzie wszystko, gdyż tylko do końca lutego można zgłaszać nowych zawodników. Cieszy przyjście Śmiałowskiego, ale zmartwień szkoleniowcowi wicelidera także nie brakuje. Trener Jaworski nadal bowiem nie może liczyć na Jana Bartoša, który rwie się do gry i być może nawet wystąpi kilka lub kilkanaście minut przeciwko Polonii Sparcie, jednak dla wszystkich, i chyba również dla niego samego, jego dyspozycja jest sporą niewiadomą. Wracając do jutrzejszej potyczki, to opiekun Górnika nie będzie mógł skorzystać z usług przeziębionego Adriana Moszyka, który ma być jednak gotowy na przyszłotygodniowy pojedynek z Gryfem oraz kontuzjowanego Dominika Radziemskiego. To spotkanie odbędzie się w sobotę 8 marca na stadionie przy ulicy Ratuszowej. Początek o godzinie 13. Do pierwszego ligowego meczu tego roku oczywiście wrócimy za tydzień, gdy przedstawimy skarb kibica Górnika Wałbrzych. Na razie prezentujemy terminarz spotkań u siebie w nadchodzących miesiącach.

Runda wiosenna Górnika u siebie19 kolejkaSobota – 8 marca, godz. 13:Górnik Wałbrzych – Gryf Wejherowo

21 kolejkaSobota – 22 marca, godz. 14:Górnik Wałbrzych – Jarota Jarocin

23 kolejkaSobota – 5 kwietnia, godz. 15:Górnik Wałbrzych – Calisia Kalisz

25 kolejkaSobota – 19 kwietnia, godz. 16:Górnik Wałbrzych – Rozwój Katowice

27 kolejkaGórnik Wałbrzych – pauza (KS Polkowice wycofał się z rozgrywek)

29 kolejkaSobota – 10 maja, godz. 17:Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork

31 kolejkaŚroda – 21 maja, godz. 17:Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa

33 kolejkaNiedziela – 1 czerwca, godz. 17:Górnik Wałbrzych – Odra Opole(ben)

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top