Czekamy na Gortata

Czekamy na Gortata

w Sport

Odliczamy godziny do sobotniego wydarzenia w hali Aqua-Zdroju, która będzie areną towarzyskiego pojedynku koszykarzy Polski i Czech. Na temat zbliżającego się meczu, występu Marcina Gortata, wrażeń z pobytu w naszym mieście, a także szans biało-czerwonych we wrześniowych Mistrzostwach Europy, rozmawiano podczas środowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli reprezentacji.

W imieniu biało-czerwonych w konferencji wzięli udział trener Mike Taylor, zawodnik Adam Waczyński oraz Marcin Widomski, generalny menedżer reprezentacji Polski. Wszyscy zgodnie podkreślali wspaniałe warunki, w jakich przyszło im trenować i przygotowywać się do wrześniowych Mistrzostw Europy. -Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że znów tu jesteśmy. Aqua-Zdrój to fantastyczne miejsce na zgrupowanie, które daje nam świetne warunki do treningów. Nie możemy się już doczekać sparingów z Czechami. Naprawdę ciężko pracowaliśmy osiągając spory postęp indywidualnie, ale również jako zespół. Właściwie nie możemy sobie niczego więcej życzyć, bo organizacja zgrupowania jest na najwyższym poziomie,- komplementował gospodarzy trener Taylor.

Jednym z ważniejszych wątków poruszonych podczas konferencji był udział Marcina Gortata w zgrupowaniu oraz meczu z Czechami. O ewentualnym występie lidera Polaków wypowiedział się menedżer Widomski, który nie wykluczył, iż pan Marcin zaprezentuje się wałbrzyskiej publiczności. – Decyzję o tym czy Marcin zagra w sobotę przeciwko Czechom, czy zasiądzie na ławce podejmiemy po jego przyjeździe do Wałbrzycha. Zgodnie z umową pomiędzy FIBA a NBA Marcin może do nas dołączyć najwcześniej 5 tygodni przed mistrzowską imprezą, co wypada 1 sierpnia, czyli w dniu meczu z Czechami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziął udział w tym spotkaniu, a z drugiej strony nie trenował dotąd z drużyną, tak więc ostateczna decyzja zostanie podjęta, gdy pojawi się w Wałbrzychu. Nie przewidujemy specjalnego spotkania kibiców z Gortatem. Tu trenuje reprezentacja Polski, a nie Łukasz Koszarek, Marcin Gortat czy Adam Waczyński, dlatego chciałbym to podkreślić, iż nie gościcie indywidualnych zawodników, ale team, który ma cel, który jest razem i który pracuje, żeby ten cel osiągnąć,- poinformował Widomski. Sobotni mecz z Czechami to oczywiście ważne dla Polaków wydarzenie, a zarazem tylko jeden z elementów przygotowawczych do EuroBasketu, który jest głównym celem naszego zespołu. Jak przyznał trener Taylor, jego podopieczni chcą jak najlepiej wypaść w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Bośni i Hercegowinie, z którą zmierzymy się 5 września, a także w przekroju całego turnieju. Początek sobotniego meczu w hali Aqua-Zdroju o godzinie 13. Bilety w cenie 30 i 20 złotych można zakupić na stronie www.abilet.pl oraz w recepcji hotel AZ. Część wejściówek będzie również do nabycia w dniu meczu na stoiskach przy hali.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top