Czeski sprawdzian na remis

Czeski sprawdzian na remis

w Sport

Minioną niedzielę obie najwyżej sklasyfikowane wałbrzyskie drużyny piłkarskie spędziły za południową granicą. AZS PWSZ zmierzył się z aktualnymi mistrzyniami Czech – Slavią Praga, a Górnicy rywalizowali z przedostatnią ekipą dywizji C – FK Trutnov.

Wyjazd do naszych południowych sąsiadów zdecydowanie lepiej wyszedł biało-niebieskim, którzy wygrali w Trutnovie 4:1. Do przerwy po golu Denisa Deca i wyrównującym trafieniu Martina Kejzlara mieliśmy remis 1:1. Znacznie więcej, i to głównie za sprawą Polaków, emocji było w drugiej odsłonie, w której padły trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Sobiesierski oraz Kamil Młodziński, a także będący jedną nogą w Górniku, testowany Kamil Sadowski z Victorii Świebodzice. Obok niego uwagę zwraca również powrót do naszego zespołu doświadczonego Bartosza Tyktora, który zadeklarował, iż w miarę swych możliwości pomoże wałbrzyszanom w wiosennej batalii o utrzymanie w III lidze. Jak przyznał trener Robert Bubnowicz, w drugim sparingu nasi zaprezentowali znacznie lepszą grę aniżeli przed tygodniem w pojedynku ze świebodziczanami. – Cieszy dobra postawa obrony, którą skonsolidował powrót Bartka Tyktora. W ofensywie również nie było źle, gdyż oprócz czterech bramek wypracowaliśmy kilka dogodnych okazji, które przy odrobinie szczęścia mogły przynieść następne trafienia-, powiedział opiekun Górnika. W kolejnym spotkaniu kontrolnym, do którego dojdzie w sobotę w Nowej Rudzie Słupcu, nasi sprawdzą dyspozycję Soły Oświęcim, ósmej drużyny grupy IV III ligi. Początek o godzinie 11.  

FK Trutnov – Górnik Wałbrzych 1:4 (1:1)

Bramki: Martin Kejzlar – FK oraz Denis Dec, Kamil Sadowski, Mateusz Sobiesierski, Kamil Młodziński – Górnik

Górnik: Malczewski, Tytman, D. Michalak, Tyktor, Tobiasz, Pierzga, Rytko, Bogacz, Sadowski, Surmaj, Dec oraz Ziobro, Brzeziński, Sobiesierski, Młodziński, Krzymiński. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top