Człowiek legenda

Człowiek legenda

w Aktualności/Galeria

Józef Pinior, kandydat Centrolewicy w wyborach do europarlamentu spotkał się z mieszkańcami Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. Europoseł promował swoją książkę „Warto mieć własne zdanie. Moje 5 lat w Parlamencie Europejskim".

Kandydat Cetrolewicy jest liderem tego ugrupowania w okręgu dolnośląsko – opolskim. To osoba, którą zna większość Polaków interesujących się historią kraju lub polityką. Zasłynął uratowaniem, na kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego, przed służbą bezpieczeństwa 80 milionów złotych. Pełnił wówczas funkcję rzecznika finansowego związku. Po 13 grudnia 1981 r. ukrywał się i był poszukiwany listem gończym. Od 20 lipca 2004 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego, reprezentując Grupę Socjalistów Europejskich (PES). Sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego Podkomisji Praw Człowieka. Jest również członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Delegacji ds. Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Członek Komisji tymczasowej do zbadania sprawy rzekomego wykorzystania krajów europejskich przez CIA do transportu i nielegalnego przetrzymywania więźniów. Jeden z założycieli grupy "Polityki Historycznej" PES w Parlamencie Europejskim. Jest autor 135 przemówień podczas sesji plenarnych oraz 10 projektów rezolucji w Parlamencie Europejskim. W środę ukaże się jego książka „Warto mieć własne zdanie. Moje 5 lat w Parlamencie Europejskim".

Uwaga konkurs.

Pierwsza osoba, która w czwartek o godzinie 10.00 wyśle do nas maila na adres redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl (decyduje godzina otrzymania wiadomości) z hasłem: Parlament Europejski otrzyma książkę z autografem Józefa Piniora.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top