Czy czujesz się bezpiecznie w Śródmieściu?

Czy czujesz się bezpiecznie w Śródmieściu?

w Aktualności

Ponad 200 tysięcy złotych kosztować będzie władze miasta zakup i montaż 8 dodatkowych kamer stanowiących system monitoringu wizyjnego Śródmieścia. Umowa z wykonawcą została już podpisana.

Po zakończeniu realizacji zadania system monitoringu wizyjnego Śródmieścia będzie składał się z 18 kamer i centrum nadzoru oraz umożliwi prowadzenie obserwacji na obszarze około 0,5 km2 począwszy od Pl. Grunwaldzkiego do Placu Kościelnego i ul. 1 Maja oraz od Al. Wyzwolenia do ul. Sikorskiego. Dzięki kamerom obrotowym, posiadającym obiektywy z zoomem, istnieje możliwość zbliżenia interesującego nas obszaru, co daje możliwość identyfikacji osób biorących udział w zdarzeniach zagrażających bezpieczeństwu. Znacząco wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. Nowe kamery zostaną zainstalowane przy ul. Mickiewicza 15, ul. Zajączka 1, ul. 1 Maja 6, Al. Wyzwolenia 34, ul. Moniuszki 20, ul. Gdańskiej 2 i 10 oraz ul. Limanowskiego 8.

Koszt inwestycji to ponad 200 tysięcy złotych. 75 % tej kwoty zostało pozyskane z środków Unii Europejskiej. Przewidywany termin zakończenia zadania – do 15 września 2010r

Budowa systemu monitoringu wizyjnego zabytkowego Śródmieścia Wałbrzycha stanowi uzupełnienie już funkcjonującego systemu monitoringu na tym obszarze. Obecnie monitoring składa się z 10 kamer umiejscowionych na Pl. Grunwaldzkim, ul. Nowy Świat, ul. Słowackiego, rogu ul. Dmowskiego/Kopernika, Pl. Magistrackim, w Rynku, ul. Moniuszki, ul. Kościuszki, ul. Limanowskiego i Pl. Teatralnym.

Czy Waszym zdaniem teraz będzie bezpieczniej? Czy w ogóle czujecie się bezpiecznie spacerując ulicami śródmieścia? Czekamy na Wasze opinie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top