"Czy dyrektor kłamie?"

"Czy dyrektor kłamie?"

w Aktualności

"Czy Dyrektor ZDKiUM świadomie skłamał twierdząc, że w kwietniu zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych sprzątali tylko chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych, a nie całą drogę wojewódzką nr381? Czy może pan B.Rogiński po prostu nie ma pojęcia jakie prace wykonują podlegający mu ludzie i gdzie się znajdują?" – pyta publicznie Paweł Orfin, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych. Uzasadniając swoje przypuszczenia przesłał do naszej redakcji stosowne wyjasnienie.

" W załączeniu przesyłamy dokumenty – korespondencję Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu: W dniach 11-13.04.2012r. na drodze wojewódzkiej nr 381, tj. na ul. 11 Listopada i Noworudzkiej służby miejskie Gminy Wałbrzych wykonywały prace porządkowe. Prace prowadzone były chaotycznie oraz z narażeniem zdrowia i życia pracujących. Podczas intensywnych opadów deszczuzatrudnieni przez Gminę Wałbrzych ludzie pracowali bezpośrednio na dwupasmowej ulicy. Poza odblaskowymi kamizelkami nie było żadnych oznaczeń o prowadzonych pracach. Kierowcy, którzy pokonywali wzniesieniena skrzyżowaniu Noworudzkiej i Świdnickiej, byli zaskakiwani utrudnieniami na drodze i zmuszani do nagłego hamowania. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Prowadzone prace porządkowe były na drodze wojewódzkiej. Pamiętam, że Prezydent podczas kampanii prezydenckiej w 2011 roku obiecywał wyborcom przejęcie wszystkich dróg w Wałbrzychu, aby zająć się ich utrzymaniem w należytym stanie. Umknął mi jednak fakt informacji, że zostało to dokonane. W związku z tym zwróciłem się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, pytając: „/od kiedy została przejęta droga wojewódzka nr 381, tj. ul. 11 Listopada i Noworudzka. Jeśli nie dokonano przejęcia – na jakiej podstawie służby miejskie sprzątały ją w dniach 11-13.04.12 r. i jakiej wartości Gmina Wałbrzych otrzyma za to wynagrodzenie"/.

Ku mojemu zdumieniu otrzymałem odpowiedzi, że „sprzątane były chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych". Pragnę zwrócić uwagę na zdjęcia, które załączam. Wyraźnie widać, że zatrudnieni przez Gminę znajdują się bezpośrednio na drodze nr 381. To rodzi pytanie: czy kierujący pracami dyrektor Bogusław Rogiński nie ma pojęcia jakie prace wykonują polegający mu ludzie i gdzie się znajdują, czy jest tospecjalne stwierdzenie nieprawdy, aby uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytanie? Tylko nie wiedział, że ktoś mógł zrobić zdjęcia dokumentujące to zdarzenie.

To jest skandaliczne zachowanie. Wydawane są publiczne pieniądze niezgodnie z prawem! Tą drogą winny się zajmować służby wojewódzkie, a nie zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych. Bez znaczenia powinien być fakt,że są to główne ulice w mieście. Służby ZDKiUM powinny w tym czasie posprzątać drogi gminne. Do dziś na wielu drogach zalega bród po zimie, a w pasie drogowym jest przerośnięta trawa z kwitnącymi chwastami. Każdy powinien zająć się tym, za co od Państwa dostaje pieniądze: Gmina sprząta swoje drogi i wymaga od Województwa posprzątania swoich" – napisał Paweł Orfin.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top