Czy skrócą radnym kadencję?

Czy skrócą radnym kadencję?

w Aktualności

Chcą przeprowadzić dwa referenda. Pierwsze w sprawie likwidacji szkół. Drugie o odwołanie rady miejskiej przed upływem kadencji. Podstawowy warunek chyba spełnili. Mają już zebranych ponad 10 tysięcy podpisów. Kolejnym jest zachęcenia wałbrzyszan do wyjścia z domów i pójścia do urn. Jak chcą to zrobić? Rozmowa z Moniką Misińską – Wroną, jedną z liderek akcji zbierania podpisów.

– Zebraliście wymaganą ilość głosów w sprawie zwołania referendum?

– Tak. Zebraliśmy ponad 10 tysięcy podpisów. Dokładnie 13 tysięcy 318 jeśli chodzi o powstrzymanie procesu likwidacji szkół. To blisko 840 kart.

– Czy mieszkańcy chętnie podpisywali się na listach?

– Tak. Robili to bardzo chętnie czego dowodem jest to, że najwięcej podpisów zebraliśmy przy okazji 17 stopniowych mrozów. Mimo to mieszkańcy wychodzili z domów, aby wpisać się na nasze listy.

– Co mówili podczas składania podpisu?

– Krytykowali pomysł likwidacji szkół. Podobnie jak radę miejską i samego prezydenta. To były emocjonalne reakcje, dużo dyskusji. Cieszymy się, że podpisy były zbierane w plenerze. Była to bowiem dla nas okazja do wymiany poglądów z wałbrzyszanami. Jesteśmy pewni, że mamy ich poparcie, co powinno przełożyć się na frekwencję.

– W między czasie zbieraliście podpisy pod drugiem referendum?

– Tak. Pod referendum w sprawie odwołania rady miejskiej Wałbrzycha przed upływem kadencji. Obecnie trwa sprawdzanie list, które mamy. Wstępnie zweryfikowaliśmy 10600 podpisów. Ponad 1000 mamy jeszcze w zapasie. Wciąż jednak spływają kolejne listy.

– Pierwszy warunek spełniony. Podpisy zebrane. Kolejnym jest frekwencja. Jak chcecie zachęcić wałbrzyszan do udziału w referendum?

– Mamy mnóstwo pomysłów. Część z nich już wdrażamy. Nasze działania będą przebiegały dwutorowo. Pierwsza część dotyczyć będzie dyskusji na argumentu. Druga, skierowana do młodych ludzi będzie w formie luźniejszej i trochę z humorem. Nadal trwają rozmowy z radnymi. Staramy się prowadzić dialog, aby wyciągnąć konsensus. Referendum się odbędzie. Chociażby dlatego, aby ustrzec w przyszłości inne szkoły przed losem jaki spotkał naszą placówkę.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top