Czy warto mieć działkę?

Czy warto mieć działkę?

w Region

-W niektórych miastach Polski, gminy już wchodzą na ogrody działkowe. Nie czekają nawet na uchwalenie ustawy przez sejm!- mówią działkowcy. Wszyscy są przekonani, że to koniec. – Nie opłaca się już nic budować i sadzić, bo gdy wejdą urzędy to chcą, aby jeszcze po sobie posprzątać…- dodają.

Członkowie Zarządu Działkowców w Świdnicy zorganizowali spotkanie podczas którego omówili konsekwencje płynące z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli sejm nie uchwali nowej ustawy w przeciągu 18 miesięcy od dnia opublikowania wyroku, przepisy, które zostały zakwestionowane przestaną obowiązywać.- Podważone zostały te paragrafy, które mają zasadnicze znaczenie dla istnienia związku, zaś pozostawiono te, które nie są tak istotne. Z decyzji ucieszyły się tylko gminy, które teraz bez niczyjej zgody mogą wyciągnąć rękę po ten kawałek ziemi- mówi Józef Rataj prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Tulipan"- Kilku uczestników spotkania poinformowało nas, że w niektórych miastach Polski urzędy już wchodzą na ogrody działkowe. Nie czekają nawet na uchwalenie ustawy przez sejm! W tej chwili uważamy, że nie ma sensu budować altan, a tym bardziej decydować się na działki. Gmina każe jeszcze po sobie posprzątać- dodaje prezes.- Wspierają nas SLD i PSL, a w Świdnicy angażuje się jeszcze Ruch Poparcia Palikota. Platforma Obywatelska nie chce z nami rozmawiać. Ostatnie spotkanie jakie mieliśmy zaplanowane z wałbrzyską Platformą Obywatelską zostało odwołane. Obawiano się, że zażądamy obietnic, których i tak nie spełnią- mówi Marian Rosiński, członek Polskiego Związku Działkowców Okręgowego Zarządu Sudeckiego w Szczawnie Zdroju. Jedyna nadzieja działkowców to poprawki do ustawy, korzystne dla użytkowników ogrodów działkowych. Nikt jednak nie wierzy w powstanie takiego dokumentu. Członkowie zarządu są przekonani, że to koniec działek.

 

Foto: Członkowie Zarządu Działkowców są przekonani, że to już koniec działek. W niektórych miastach Polski, urzędy już wyciągnęły rękę po nowe tereny pod zabudowę.

 

Izabela Patro

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top