Czy wydarzy się cud?

Czy wydarzy się cud?

w Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 17-19 maja na spektakl w reżyserii Wojciecha Farugi – Betlejem Polskie.

Spektakl wałbrzyskiego Teatru znalazł się m.in. w finale 19 Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Został wyłoniony spośród 91 innych zgłoszonych inscenizacji. O czym jest? Grupa mieszkańców niewielkiej miejscowości zbiera się w lokalnej świetlicy na spotkanie z psychologiem-terapeutą. Niecodzienny charakter spotkania i napięcie, jakie mu towarzyszy doprowadza do sytuacji, w których mieszkańcy ujawniają swoje poglądy na świat, oparte na własnych poszukiwaniach i duchowości wymieszanej z popkulturą, mediami, nurtami parareligijnymi, okultyzmem. Na drugim planie obserwujemy historię Marii, która w tajemniczy sposób zachodzi w ciążę. Niecodzienny charakter tego wydarzenia wymusza na mieszkańcach zabranie stanowiska. Co wybierze wspólnota? Cud czy odrzucenie? Zobacz już: 17, 18 lub 19 maja na dużej scenie teatru.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top