Czytali "Lalkę" w Głuszycy

Czytali "Lalkę" w Głuszycy

w Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy po raz czwarty była organizatorem głuszyckiej edycji Narodowego Czytania, które w plenerze Ogrodu Jordanowskiego poprowadziły Monika Rejman, dyrektor Centrum Kultury-MBP oraz Renata Sokołowska, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Wybrane fragmenty powieści Prusa przypomniały słuchającym dzieje Stanisława Wokulskiego i jego miłości do Izabeli Łęckiej na tle stosunków społecznych XIX-wiecznej Warszawy. Do wspólnego czytania przystąpili: Burmistrz Głuszycy Roman Głód, przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Powiatu Wałbrzyskiego, księża, reprezentanci głuszyckich szkół, seniorów, stowarzyszeń, przedsiębiorstw, a także przyjaciele i sympatycy biblioteki. W spotkaniu uczestniczyli także poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz aktor Robert Delegiewicz. Doskonała interpretacja tekstu w wykonaniu lektorów sprawiła, że słuchacze odebrali powieść jako interesującą, a czasami dowcipną analogię do współczesnych nam czasów. Lekturę fragmentów „Lalki” wzbogacono ciekawostkami oraz mało znanymi faktami z biografii Bolesława Prusa. Podczas spotkania można było ostemplować własny egzemplarz „Lalki” specjalną pieczęcią Kancelarii Prezydenta RP.

Dodatkową atrakcję głuszyckiej odsłony NC stanowiły panie z Klubu Seniora, które w barwnych strojach przemierzały od samego rana ulice Głuszycy, wręczając mieszkańcom ulotki z zaproszeniem do uczestnictwa w spotkaniu w Parku Jordanowskim. Honorowy patronat nad gminną edycją Narodowego Czytania objął Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania i już zapraszają na przyszłoroczną edycję wspólnego czytania polskiej literatury.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem
Go to Top