Czytali "Lalkę" w Głuszycy

Czytali "Lalkę" w Głuszycy

w Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy po raz czwarty była organizatorem głuszyckiej edycji Narodowego Czytania, które w plenerze Ogrodu Jordanowskiego poprowadziły Monika Rejman, dyrektor Centrum Kultury-MBP oraz Renata Sokołowska, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Wybrane fragmenty powieści Prusa przypomniały słuchającym dzieje Stanisława Wokulskiego i jego miłości do Izabeli Łęckiej na tle stosunków społecznych XIX-wiecznej Warszawy. Do wspólnego czytania przystąpili: Burmistrz Głuszycy Roman Głód, przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Powiatu Wałbrzyskiego, księża, reprezentanci głuszyckich szkół, seniorów, stowarzyszeń, przedsiębiorstw, a także przyjaciele i sympatycy biblioteki. W spotkaniu uczestniczyli także poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz aktor Robert Delegiewicz. Doskonała interpretacja tekstu w wykonaniu lektorów sprawiła, że słuchacze odebrali powieść jako interesującą, a czasami dowcipną analogię do współczesnych nam czasów. Lekturę fragmentów „Lalki” wzbogacono ciekawostkami oraz mało znanymi faktami z biografii Bolesława Prusa. Podczas spotkania można było ostemplować własny egzemplarz „Lalki” specjalną pieczęcią Kancelarii Prezydenta RP.

Dodatkową atrakcję głuszyckiej odsłony NC stanowiły panie z Klubu Seniora, które w barwnych strojach przemierzały od samego rana ulice Głuszycy, wręczając mieszkańcom ulotki z zaproszeniem do uczestnictwa w spotkaniu w Parku Jordanowskim. Honorowy patronat nad gminną edycją Narodowego Czytania objął Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania i już zapraszają na przyszłoroczną edycję wspólnego czytania polskiej literatury.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top