„Dach nad głową"

„Dach nad głową"

w Region

Fantazyjnie udekorowane budki wprost spod pędzli małych budowniczych od 12 listopada można podziwiać w Leroy Merlin w Świdnicy. Wszystko w ramach piątej już edycji „Dachu nad głową". – Akcja to przykład społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Waldemar Skórski, wiceprezydent Świdnicy, który czynnie włączył się w malowanie domów dla bezdomnych kotów.

Kilkanaście kolorowych budek dla bezdomnych kotów, ponad 100 czynnych uczestników akcji, a do tego masa frajdy i radosnej twórczości – oto bilans piątej edycji „Dachu nad głową". I mimo, że farba lądowała nie tylko na drewnianych konstrukcjach, ale także na buziach dzieci, a dłonie często zastępowały pędzle, uśmiech nie znikał z twarzy małych dekoratorów. – Uczestniczyłem w wielu akcjach organizowanych przez Leroy Merlin i za każdym razem jest to bardzo radosne przedsięwzięcie. Nawet moja córka dopytuje się, kiedy będzie kolejne malowanie – dodaje wiceprezydent. – Hipermarket czynnie angażuje się w pomoc dzieciom, zwierzętom i tego typu inicjatywy są przejawem pracy przedsiębiorstw na rzecz społeczności -zaznacza Waldemar Skórski. Warto przypomnieć, że Leroy Merlin w Świdnicy jest laureatem „Świdnickiego Gryfa 2012" w kategorii „Firma społecznej odpowiedzialności biznesu", między innymi właśnie za akcję „Dach nad głową". Tegoroczne owoce pracy dzieci trafią do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który objął „Dach nad Głową" honorowym patronatem, a stamtąd wprost do osób pomagających bezdomnym kotom. Razem z wiceprezydentem, który przyozdobił jedną ze ścianek obrazując Wieżę Ratuszową, specjalnie przygotowaną „świdnicką" budkę, dekorowali lokalni sportowcy – piłkarze Polonii – Sparty Świdnica oraz Stali Świdnica. – Na temat umiejętności artystycznych mojej drużyny dyplomatycznie nie będę się wypowiadał – uśmiecha się Dariusz Stachurski, prezes klubu Stal Świdnica. – Za to zaangażowanie jest tak wielkie jak na boisku – przysłowiowo wszyscy gryzą trawę – dodaje Dariusz Stachurski. Równie zaangażowane w szczytne przedsięwzięcie były szkoły oraz stowarzyszenia. – Gosia przyniosła zabawkę dla kota, ale ślimak z wełny to już mój pomysł – zdradza Kuba, uczeń klasy 6c ze Szkoły nr 105 w Świdnicy. – Przygotowaliśmy płotek, dodatkowy daszek, boję się tylko, czy wystarczy nam czasu – swoimi obawami dzieliła się Małgorzata Pizuńska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Strach był niepotrzebny, wszystkim małym konstruktorom udało się zdążyć, a na gotowe budki, które zostały wyeksponowane przy wejściu do hipermarketu, można oddawać głosy już od 12 listopada. – Dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólną zabawę wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy. – Oczywiście nie mogę zdradzić, która z budek jest moim faworytem, ale zapewniam, że trzymam kciuki jednakowo za wszystkich uczestników – uśmiecha się dyrektor. Przypominamy, że głosy można oddawać do 18 listopada włącznie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – bon na zakupy w Leroy Merlin o wartości 1000 zł oraz wejściówki do kina dla całej klasy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top