Defekt Muzgó - reanimacja

Defekt Muzgó – reanimacja

w Kultura

Dinozaury polskiego punk – rocka powracają na scenę. Zespół „Defekt Muzgó" w tym roku będzie obchodził swoje 30 urodziny. W odświeżonym składzie planuje jubileuszowy benefis oraz trasę koncertową. Muzycy nagrali również hymn dla Arkadiusza Kaczmarka, kickboksera który już 27 maja powalczy o tytuł Mistrza Świata.

Defekt Muzgó rozpoczął działalność w latach 80. Największą sławę przyniósł im występ na Jarocińskim festiwalu w 1991 roku. Na przełomie XX i XXI wieku niesforni punk – rockowcy na przemian zawieszali i wznawiali działalność. Do składu dołączył niedawno menadżer i nowy wokalista kapeli Irek Jeż. „Defekt" gra również, ze swoim starym basistą, Bogdanem Kocikiem, bardziej znanym jako „Victor".

– Dołączył do nas drugi gitarzysta. Jesteśmy w trakcie nagrywania nowej płyty i mamy własne studio. – opowiada Ireneusz Jeż – Krótko mówiąc jesteśmy w dobrej kondycji. – kwituje menadżer i wokalista „Defektu Muzgó". Zespół reaktywuje się zatem w składzie Tomasz „Sivy" Wojnar – śpiew i gitara, Irek Jeż na drugim wokalu, Krzysiek „Heban" Migdał na garach, oraz Bogdan „Victor" Kocik na basie. „Defekt Muzgó" z okazji 30-lecia istnienia planuje benefis oraz wydanie nowej płyty. Będzie ich można również usłyszeć na gali zawodowej WKA World Cup. – Nagraliśmy własny hymn dla Arka Kaczmarka i wpadliśmy na pomysł, żeby zagrać na żywo podczas gali kickbokserskiej. Mamy nadzieję, że utwór „wpadnie w ucho" kibicom i będą razem z nami dopingować przyszłego mistrza – tłumaczy Ireneusz Jeż. Na Jarocińskim festiwalu publiczność domagała się występu „Defektu Muzgó" do tego stopnia, że w stronę jury posypał się grad kamieni. Miejmy nadzieję, że występ podczas gali kickbokserskiej uświetniony zostanie jedynie owacjami na cześć nowego Mistrza Świata.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top