Dla alkoholu ryzykują życie

Dla alkoholu ryzykują życie

w Aktualności

Większość z nich ryzykuje życie, aby móc się napić. Wolą alkohol niż pobyt w noclegowni przy ulicy Pocztowej. Patrząc na niektórych wydawać się może, że tylko kwestią czasu będzie informacja o tym, iż zamarzli na śmierć.

Każdego dnia funkcjonariusze straży miejskiej jeżdżą w miejsca gdzie koczują bezdomni. Można ich spotkać praktycznie wszędzie. Na działkach, w opuszczonych pomieszczeniach, ruinach jak i klatkach schodowych. Reakcja mieszkańców, którzy widzą śpiące na korytarzach bloków osoby jest różna. Jedni przynoszą im ciepłe posiłki. Inni dzwonią po służby, żądając natychmiastowego usunięcia. Wczoraj byliśmy świadkami interwencji strażników w bloku przy ulicy Blankowej 25, gdzie na szóstym piętrze spał bezdomny. Osoba dobrze znana funkcjonariuszom. – Co mam zrobić? Wyrzucili mnie z noclegowni, bo miałem 0,2 promila – mówi mężczyzna, którego budziliśmy. – Kierowca może tyle mieć, a ja nie? – pytał. Zdawał sobie sprawę z tego, że warunkiem pobytu w noclegowni jest bycie trzeźwym. On jednak wybrał alkohol. – Gdzie Pan teraz pójdzie? – pytamy. Nie wiem. Do innej bramy – odpowiedział zabierając z korytarza reklamówkę, w której miał cały swój dobytek. a mrozy będą jeszcze większe…Poniżej kolejne ostrzeżenie meteorologiczne

 

OSTRZEŻENIE Nr 13

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny mróz/1

Obszar: Sudety i Przedgórze Sudeckie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 01.02.2012 do godz. 10:00 dnia 03.02.2012

Przebieg: Przewiduje się miejscami spadek temperatury minimalnej w nocy ze środy na czwartek (01/02.02) od -22 do -20 °C, lokalnie spadki temperatury do około -24°C, oraz w nocy z czwartku na piątek (02/03) od -23 do -21 °C, lokalnie spadki temperatury do około -26°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14 do -12 °C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 15 do 20 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top