Dmuchać na zimne

Dmuchać na zimne

w Aktualności

Przez najbliższe trzy dni na terenie zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w ramach ćwiczeń grupa strażaków poznaje technologię i sposoby gaszenia autobusów napędzanych gazem ziemnym.

Pojazd napędzany gazem ziemnym to nie to samo, co autobus na olej napędowy czy benzynę. Dlatego wałbrzyscy strażacy przeglądali autobusy, aby zobaczyć gdzie rozmieszczone są butle z gazem oraz jak najszybciej otworzyć pojazd, aby w przypadku wystąpienia zagrożenia uratować pasażerów i zapobiec tragedii.

Pierwszy autobus napędzany gazem zimnym pojawił się na ulicach Wałbrzycha  8 listopada 2006 roku. Został zakupionych ze środków Unii Europejskiej i  zapoczątkował nową erę w działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ostatnie wydarzenia w Warszawie, gdzie doszło do kilku  samozapłonów autokarów spowodowały szybką reakcję ze strony zarządzających spółką.

Technologia stechiometryczna optymalizująca mieszankę gazową w komorze spalania i elektroniczne monitorowanie pracy silnika pomaga pojazdowi uzyskać poziom emisji szkodliwych substancji znacznie poniżej norm EEV i to bez dodatkowego zużycia paliwa. Cieszy fakt, że MPK stare autobusy wymienia na nowe. Ale jeszcze bardziej, że robi wszystko, by pasażerowie czuli się jak najbezpieczniej

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top