Dobry występ biathlonistów

Dobry występ biathlonistów

w Sport

W dniach 9-11 stycznia odbyły się zawody biathlonowe w Jakuszycach pod nazwą – „Celuj w Igrzyska” – Puchar Polski I kat.

W zawodach wystartowała liczna reprezentacja sportowców z UKN „Melafir” w Czarnym Borze. Zawodniczki i zawodnicy z Czarnego Boru wrócili  do domów z workiem medali. W kategorii senior w biegu sprinterskim złoto zdobyli Tomasz Jurczak I Karolina Trzaska. W kategorii junior II miejsce wywalczył Przemysław Pancerz. Na najniższym miejscu podium uplasował się Wojciech Filip. W kategorii junior młodszy zwyciężył Wojciech Janik Wojciech, wyprzedzając Marcina Kaczanowskiego. W kategorii młodziczek wygrała Amelia Jęczmieniak, a młodziczek młodszych Dominika Leśniara. Brąz wywalczyła Maja Szczepaniak. Tomasz Jurczak i Karolina Trzaska zwyciężyli również w swoich kategoriach w biegu indywidualnym. Złoto wywalczyli także Wojciech Janik (kat. junior młodszy) i Hubert Matusik (młodzik młodszy). W tej kategorii na podium stanął jeszcze Mariusz Pływaczyk (II miejsce). W ostatniej kategorii – młodziczka młodsza – srebro wywalczyła Dominika Leśniara.

Biathlon to w Czarnym Borze sport z olimpijską tradycją. Motywacją do dalszej realizacji swojej pasji sportowej na pewno przyczyni się budowa punktu biathlonowego na terenie Gminy Czarny Bór, który powstaje właśnie w roku olimpijskim.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top