Dobry występ Oli

Dobry występ Oli

w Sport

Ola Rojek z MKS-u Szczawno-Zdrój zanotowała podwójne zwycięstwo podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego serii 1 kadetów.

Na kortach w Ścięgnach koło Karpacza klub z uzdrowiska reprezentowała tym razem dwójka zawodników. O ile jednak już w I rundzie Kuba Witek musiał uznać wyższość Kacpra Lalka z SKT Szczecin, o tyle znacznie lepiej wypadła wspomniana Rojek. Do rywalizacji wśród dziewcząt Ola przystąpiła dopiero z 4. miejsca, co nie przeszkodziło jej jednak pokazać rywalkom miejsce w tenisowym szeregu. Nasza zawodniczka przebrnęła przez eliminacje, aby w meczu o półfinał pokonać Paulinę Oczko z KKT Wrocław 6:3, 6:3. W kolejnej rundzie na przedstawicielkę Szczawna-Zdroju czekała już Karolina Szmit, która od stycznia przyszłego roku obejmie fotel lidera klasyfikacji PZT w swojej kategorii wiekowej, a aktualnie zajmuje około 20. miejsca w Europie. Wysokie notowania rywalki chyba nieco zdeprymowały Olę, gdyż pierwszego seta podopieczna trenera Kosińskiego przegrała praktycznie bez walki 0:6. Mimo to tenisistka MKS-u zdołała się podnieść po tak zabójczym ciosie, co udowodniła w kolejnych partiach wygranych 6:4 i 6:4. Podbudowana wspaniałym występem nasza zawodniczka nie miała sobie równych także w finale, w którym wygrała z Joanną Skrzypczyńską (nr 12 w kraju) z UKS-u Dwójka Zielona Góra 6:2, 6:1. I na tym nie poprzestała. W turnieju deblowym Ola wystąpiła w parze z Karoliną Szmit, z którą dotarła do finału, a w nim odprawiła duet Kostek – Zajda 6:2, 6:2. -To nie jest pierwsza wygrana Oli w turniejach tej rangi, jednak patrząc na jej występ od strony sportowej oraz przeciwniczki, które udało się jej pokonać, występ na kortach Family Camp należy na pewno uznać za duży sukces Rojek- podsumował trener Kosiński.

Każda okazja jest dobra, aby pograć w tenisa. Z takiego założenia wyszli działacze MKS-u Szczawno-Zdrój, którzy na obiekcie w uzdrowisku zorganizowali Mikołajki dla najmłodszych graczy. Na dobry początek zawodnicy, ich rodzice oraz trenerzy spotkali się w kinie na wspólnym seansie, a następnie wszyscy wrócili na korty, aby sprawdzić się w sportowej rywalizacji. W pierwszym turnieju, tzw. kategorii czerwonej, a więc dzieci w wieku 6 – 8 lat, najlepszy okazał się Mateusz Sławiński, który w finale pokonał Oliwiera Lewandrowskiego. Trzecia była Klaudia Owcarz. Wśród nieco starszych tenisistów ponownie nie miał sobie równych Piotr Samczuk, który w walce o końcowe zwycięstwo odprawił Oliwiera Muchę, a tuż za nim uplasowała się Ola Noskowicz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top