Dodatkowe pytania do referendum?

Dodatkowe pytania do referendum?

w Polityka

W trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej zainaugurowane zostało referendum ogólnokrajowe, które jak wiadomo odbędzie się 6 września. Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych wyborach do sejmu, finansowania partii politycznych oraz rozstrzygania wątpliwości przepisów prawnych na korzyść podatników.

Stanowisko partii KORWiN w tej kwestii zostało przedstawione na dzisiejszej konferencji, która miała miejsce pod wałbrzyskim Ratuszem. – Przeprowadzenie referendum będzie kosztowało podatników ponad 100 mln zł. Uważamy, że pytania zadane Polakom w referendum nie przyczynią się do realnych zmian w Polsce. Sama treść i sposób sformowanych pytań budzi według nas szereg pytań i wątpliwości. Aby zbliżające się referendum we wrześniu miało sens należy zapytać Polaków o sprawy ważne, sprawy, które będą miały realny wpływ na zmianę. Tak, aby młodzi Polacy nie musieli wyjeżdżać za granicę, aby nie bali się zakładać rodzin w Polsce. I właśnie dlatego my, Partia KORWiN, złożyliśmy wniosek do kancelarii Prezydenta o dopisanie trzech- bardzo ważnych punktów do referendum – mówią członkowie ugrupowania Janusza Korwina – Mikke.

Pytania brzmią:

1. Czy jest Pani/Pan za likwidacją podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych?

2. Czy jest Pani/Pan za likwidacją przymusu ubezpieczeń społecznych?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top