Dolnośląska Liga Talentów

Dolnośląska Liga Talentów

w Kultura

Już w najbliższą sobotę 25 maja w głuszyckim Centrum Kultury-MBP półfinał prestiżowej Dolnośląskiej Ligii Talentów (DLT). Swoje muzyczne i taneczne umiejętności zaprezentuje ponad dwudziestu najlepszych artystów z naszego regionu. W jury m.in. Stanisław Szelc, a pula nagród to 15 tysięcy złotych. Przyjdź, zobacz i posłuchaj. Początek o godz. 11.00.

Reprezentanci m.in. Świdnicy, Dzierżoniowa, Bielawy, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru a także z Głuszycy stawili się 11 maja w Kamiennej Górze na przesłuchaniach do głuszyckich eliminacji. Jury miało trudny wybór, bo ponad trzydziestu artystów zaprezentowało umiejętności taneczne i wokalne na najwyższym poziomie. Ostatecznie do dolnośląskiego półfinału, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w głuszyckim Centrum Kultury-MBP, zakwalifikowano: siedem talentów tanecznych, duety: Dawid Rudzki i Natalia Rudzka, Bartosz Rudyj i Ola Zając, Paulina Bryjka i Daria Życzkowska, Paweł Smoleń i Kinga Kurowska oraz Mateusza Konopackiego, i dwie formacje: LegGo! oraz CHILLInki, a także dziesięciu wokalistów: Emilię Hamerlik, Karolinę Ryter, Maję Nowicką, Justynę Piela, Andżela Ciurejo, Pawła Nowaka, Weronikę Koper, Annę Rudewicz, Jacka Świderskiego, Wojciecha Kiełbasa i cztery zespoły muzyczne: PrzepraSzam, The Green Irish Team, Kraken, Rodzinną Kapelę Góralską ,,Janicki". W sobotę 25 maja artyści w głuszyckim półfinale powalczą o trzy miejsca w wielkim finale, jaki odbędzie się w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W jury w Głuszycy zasiądzie m.in. Stanisław Szelc z kabaretu Elita. Pula nagród w finale to 15 tys. zł (I miejsce: 7 tys. zł, II miejsce – 5 tys. zł; III miejsce – 3 tys. zł) oraz promocja twórczości. DLT to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Organizatorem DLT jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorami: Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Burmistrz Miasta Strzelina. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top