Dolnośląski zakończy sezon

Dolnośląski zakończy sezon

w Sport

Wielkimi krokami zbliża się finał sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Święto dla fanów motorsportu szykuje Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. 23. Rajd Dolnośląski (17-19 października 2013) swoją bazę będzie miał Polanicy – Zdroju, widowiskowy superoes na ulicach Kłodzka, a odcinki specjalne zaplanowano jak zwykle na kultowych trasach.

23. Rajd Dolnośląski – to ostatnia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i jednocześnie 7. runda rajdowego Pucharu Polski. To gwarantuje mocną obsadę załóg. Na zawody z bazą w Polanicy – Zdroju wybiera się cała czołówka, a także wiele lokalnych teamów, które nie mogą odmówić sobie przyjemności wystartowania w tym klasyku. Zatem warto już teraz zarezerwować wolne w tym czasie, aby móc obejrzeć sportową rywalizację w pełni – na trasie, a także aby nie pominąć innych dodatkowych atrakcji. Impreza ruszy już w czwartkowy wieczór (17 października) z Parku Zdrojowego w Polanicy- Zdroju, a dokładnie spod Sanatorium „Wielka Pieniawa". Zaraz po honorowym starcie załogi pojadą do Kłodzka na widowiskowy superoes – przejeżdżany dwukrotnie. Ściganie na trudnych technicznie i zarazem malowniczych trasach Ziemi Kłodzkiej zaplanowano w sobotę i niedzielę. Do pokonania będzie razem 13 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 180 km. Meta w Polanicy- Zdroju. Na tydzień przed rajdem Automobilklub Ziemi Kłodzkiej szykuje przedsmak rajdowej atmosfery, czyli oficjalne testy dla zawodników. Ci, którzy zdecydują się sprawdzić swój sprzęt i swoją kondycję przed 23. Rajdem Dolnośląskim, zjawią się w dniach od 10 do 13 października na odcinkach Różanka – Międzylesie i Nowa Bystrzyca – Spalona. Jeszcze nie wiadomo, kto dokładnie wystartuje w zawodach przygotowywanych przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, bo lista zgłoszeń ostatecznie zamknięta zostanie dopiero 4 października. Pewne jest jednak to, że nie zabraknie Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana, którzy już kilka tygodni temu, podczas 70. Rajdu Polski zapewnili sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzowski tytuł. Warto dodać, że już tradycyjnie rajdową dyskoteką, w której świętowane będzie zakończenie rajdu, wybrany został Klub „Colombina" z Polanicy – Zdroju. To właśnie tam odbędzie się tzw. „after party".

 

23. Rajd Dolnośląski – pogram (skrót)

 

Zamknięcie listy zgłoszeń – 04 października 2013r. – piątek, godz. 24:00 (termin II)

Opublikowanie mapy rajdu – 04 października 2013r. – piątek

Opublikowanie listy zgłoszeń – 08 października 2013r. – wtorek

Odbiór administracyjny – 15 października 2013r. – wtorek, od godz. 12:00 do godz. 16:00

Zapoznanie z trasą rajdu – 15 -16 października 2013r. – wtorek-środa

Badania kontrolne BK-1 – 17 października 2013r. – czwartek, od godz. 8:00 do godz. 12:00. Stacja Kontroli Samochodów Autolis & Terlis Szczytna ul. Wolności 2h

Odcinek Testowy – 17 października 2013r. – czwartek, od godz. 11:00 do godz. 16:00. Stary Wielisław

Park Przedstartowy – 17 października 2013r. – czwartek, godz. 18:30-18:45. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (rejon muszli koncertowej)

Uroczyste otwarcie Rajdu – 17 października 2013r. – czwartek, godz. 18:45. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (obok sanatorium „Wielka Pieniawa)"

Rozdanie nagród – 19 października 2013r. – sobota, godz. 18:31. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (obok sanatorium „Wielka Pieniawa")

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top