Dopóki piłka w grze...

Dopóki piłka w grze…

w Sport

Chyba nikt się nie spodziewał, iż po doskonałej pierwszej rundzie II ligi wiosną piłkarze Górnika do ostatniej kolejki walczyć będą o utrzymanie. Przed nami najważniejszy mecz sezonu z Wartą Poznań.

Zaledwie punkt dzieli podopiecznych Andrzeja Polaka od ogromnego oddechu ulgi po fatalnej po raz kolejny w naszym wykonaniu rundy wiosennej. Rundy wiosennej, którą rozpoczynaliśmy na fotelu wicelidera, a kończymy na ostatnim, bezpiecznym miejscu. Niby punkt to tak niewiele, bo wystarczy pokusić się o remis w Poznaniu, ale biorąc pod uwagę beznadziejny bilans naszych na wyjeździe może się okazać, iż zdobycie 1 „oczka" w niedzielnym spotkaniu przeciwko Warcie jest poza możliwościami Górnika.

Zapewne w innych humorach bylibyśmy dzisiaj, gdyby w minioną niedzielę wałbrzyszanie zdołali udowodnić swą wyższość nad zdegradowaną do III ligi – Odrą Opole. Wystarczyło wygrać i nadchodzący wyjazd do Poznania można by potraktować niczym wycieczkę krajoznawczą. Tak się jednak nie stało. Co więcej, to po raz kolejny biało-niebiescy musieli gonić wynik po golu z 76 minuty Dawida Jarki. Na szczęście pospolite ruszenie w wykonaniu miejscowych przyniosło odpowiedni efekt, gdyż tuż przed końcem potyczki Grzegorz Michalak doprowadził do remisu, który przedłużył nasze nadzieje na utrzymanie w II lidze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top