Dożywiają zimą dzieci

Dożywiają zimą dzieci

w Gospodarka

Szósty rok z rzędu Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu inicjuje akcję "Syta Zima". W ramach akcji w trudnym okresie zimy od stycznia do marca fundowane są obiady dla uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych.

Akcją objęte są dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie obiadów a z drugiej strony nie są one objęte pomocą społeczną, ponieważ dochód na członka rodziny przekracza kwotę 351 złotych netto. – Społeczność lokalna w prowadzonych przez nas co roku badaniach wskazuje, że pomoc społeczna jest tym obszarem, który wymaga dodatkowego wsparcia ze strony lokalnych firm – podkreśla Grzegorz Górski, kierownik Corporate Affairs fabryki Toyoty – Takie akcje jak "Syta Zima" pozwalają nam wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom – dodaje Górski.

W tym roku środki finansowe w wysokości 23 300 zł pozwolą na wyżywienie 68 uczniów wałbrzyskich szkół. Organizatorzy zachęcają także inne firmy do przyłączenia się do akcji. – Pomimo prowadzonych działań potrzeby w zakresie dożywiania dzieci wciąż są wyższe niż nasze możliwości. Dlatego niezwykle ważna jest pomoc w tym zakresie – podkreśla prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, który objął patronat nad akcją – Każde dodatkowe 315 zł pozwoli wyżywić kolejne dziecko w zimowym okresie, w którym ciepły posiłek regeneracyjny jest dziecku szczególnie potrzebny.

W dotychczasowych edycjach akcji w latach 2004-2009, akcją objętych zostało ponad 900 dzieci a suma dofinansowania wyniosła 160 tys. PLN.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top