Drastycznie brakuje krwi O RH- i ORH+

Drastycznie brakuje krwi O RH- i ORH+

w Aktualności

Pracownicy i dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zwracają się do mieszkańców, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, aby podzielili się krwią z potrzebującymi. Najbardziej potrzebna jest teraz grupa O RH+ i ORH+.

Nie oznacza to jednak, że ci, którzy mają inną grupę krwi nie mogą pomóc najbardziej potrzebującym. Nikt i nic nie zastąpi bowiem krwi, którą produkują wyłącznie ludzie. Na terenie naszego miasta na 1000 osób krew oddaje średnio trzydzieści. Na zachodzie statystyki te są dwa razy większe. Sam proces oddawania krwi nic nie boli. Dawcą najcenniejszego leku na świecie może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy. Krew jest pobierana przy wykorzystaniu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny i w sterylnych warunkach.

Jednorazowo pobierane jest jedynie 450 mililitrów krwi. Już po 2-3 godzinach ilość krwi w organizmie się wyrównuje. Każdy, kto chce oddać krew najpierw poddawany jest medycznej kontroli stanu zdrowia. Krew można oddawać w siedzibie Regionalnego Centrum w Wałbrzychu, ul. B. Chrobrego 31 (wejście od ul. Czerwonego Krzyża) w dni robocze w godz. 7.00 do 13.00 oraz w oddziałach terenowych. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim śniadaniu. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości z aktualnym zdjęciem i numerem PESEL.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top