Druga szansa Lubińskiego?

Druga szansa Lubińskiego?

w Aktualności

Oficjalny wynik drugiej tury wyborów prezydenckich w Wałbrzychu brzmiał: przewagą 325 głosów nad Mirosławem Lubińskim wygrał Piotr Kruczkowski, kandydat Platformy Obywatelskiej, startujący na stanowisko prezydenta po raz trzeci. Teraz ten wynik może się zmienić, bo sąd w Świdnicy nakazał powtórzenie tej fazy głosowania.

Mirosław Lubiński może się czuć usatysfakcjonowany, bo choć jego wniosek o ponowne przeliczenie głosów, został 20 kwietnia przez sąd oddalony, to nieoczekiwanie osągnął swój cel przy rozpatrywaniu wniosku innego z kandydatów do prezydenckiego fotela, Patryka Wilda. Ten może się czuć zadowolony tylko częściowo, bo chciał unieważnienia całych wyborów. Tak czy inaczej, sprawa wyborów samorządowych w Wałbrzychu długo jeszcze będzie budzić emocje. O pierwszych wrażeniach po ogłoszeniu wyroku z wygranym? przegranym? kandydatem na prezydenta Wałbrzycha, Mirosławem Lubińskim, rozmawiała Barbara Szeligowska.

– Jak może Pan porównać swoje odczucia sprzed kilku dni, kiedy sąd odrzucił Pana wniosek o przeliczenie głosów z drugiej tury, z obecnymi, gdy już wiadomo, że druga tura idzie do poprawki?

– Przede wszystkim byłem zarówno pierwszym, jak i drugim wyrokiem zaskoczony. Czyżby cud wielkanocny? Święto odnowienia? Podobnie reagowały osoby, które dzwoniły do mnie, gdy wyrok sądu był już znany. Odebrałem ponad 150 telefonów z pytaniami i gratulacjami, znajomi domagali się szczegółów. Nadal uważam, że mój wniosek był uzasadniony, jestem pewien, że doszło do nieprawidłowości. Mieliśmy najwyższy w kraju odsetek głosów nieważnych. To nie mógł być przypadek. Choć ostatecznie sąd uznał, że wybory w Wałbrzychu nie do końca były uczciwe, zamierzam złożyć odwołanie od decyzji w sprawie mojego wniosku. Pilnuję, żeby się zmieścić w obowiązujących terminach.

– Czy w tej sytuacji ponownie stanie Pan w szranki z Piotrem Kruczkowskim, by zawalczyć o fotel szefa miasta?

– Teraz nie mogę podjąć innej decyzji, niż ponowny start. Stanowczo uważam, że wybory powinny zostać rozpisane jak najszybciej, najlepiej jeszcze przed wakacjami. Tej sytuacji nie należy przedłużać w nieskończoność, bo cierpi na tym wizerunek Wałbrzycha i jego mieszkańcy.

– Jak, Pana zdaniem, powinien się zachować Piotr Kruczkowski?

– Piotr Kruczkowski już deklarował, że jeśli nieprawidłowości zostaną udowodnione, to wybory powinny zostać powtórzone. Więc dla czystości sprawy powinien być konsekwentny. Mam również nadzieję, że nie posunie się do składania apelacji.

Więcej w piątek w tygodniku 30 minut

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top