Duma wałbrzyskich uczelni

Duma wałbrzyskich uczelni

w Aktualności

Stypendia w wysokości 600 złotych, przez trzy kolejne miesiące, otrzymywać będzie czworo wałbrzyskich studentów wyróżnionych przez władze miasta za wyniki w nauce oraz promocję Wałbrzycha.

Stypendia otrzymali 

1. Krzysztof Kowalski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa – średnia ocen – 4,94

Student wyróżnia się wiedzą oraz aktywnością. Jest przewodniczącym Koła Naukowego "Just in Time", które odnosi sukcesy i twórczo wspiera działania Instytutu. Krzysztof Kowalski aktywnie uczestniczył w Konferencji Naukowej w Wilnie (publikacja). Współorganizował warsztaty logistyczne w ramach Akademickich Ferii Zimowych 2010. Jest pomysłodawcą Projektu Logistycznego "Centrum Mobilności" . Jest członkiem Koła Naukowego "Homo Politicus", uczestnik Lip Dub"a – teledysku promującego uczelnie i miasto.

2. Karolina Stech, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa, średnia ocen – 4,86

Karolina jest obecnie przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego "Homo Politicus", Już od pierwszego roku studiów była bardzo aktywnie zaangażowana w działalność Instytutu i Koła. Współorganizowała spotkania z politykami, którzy gościli na uczelni. W grudniu 2009 r. zorganizowała akcję pisania listów Amnesty International. We współpracy z doktorem R. Kesslerem przygotowywała badania wałbrzyszan.

3. Paulina Ławrynowicz, Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Wałbrzychu, średnia ocen – 4,62

Studentka należy do grupy wyróżniających się studentów Uczelni. Czynnie uczestniczy w pracach Konwentu Studentów ZOD Pwr. W Wałbrzychu. Jako członek Samorządu Studenckiego działa bardzo aktywnie na rzecz społeczności studenckiej, nie tylko Politechniki Wrocławskiej, ale całego środowiska studenckiego w Wałbrzychu.

4. Barbara Pusz, Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Wałbrzychu, średnia ocen – 4,48

Studentka uzyskała wysoką średnią 4,48 na trudnym wydziale Politechniki Wrocławskiej, jakim jest Wydział Inżynierii Środowiska. Stara się aktywnie poszerzać swoje horyzonty przez: rozwijanie zainteresowań zawodowych, sportowych i kulturalnych oraz pasji naukowych. Czynnie uczestniczy w życiu Samorządu Studenckiego i studentów PWr w Wałbrzychu. Działa w studenckim Biurze Karier, w zarządzie AZSPWr w Wałbrzychu jako przewodnicząca sekcji piłki siatkowej kobiet.

Studenci otrzymują 600 zł miesięcznie w drugim semestrze od kwietnia do czerwca 2010r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top