Duże zagrożenie

Duże zagrożenie

w Aktualności

Fala upałów przechodząca przez Polskę sprawiła, że na polach uprawnych i terenach   leśnych ściółka jest bardzo sucha oraz utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe. W kilku dolnośląskich   nadleśnictwach   wprowadzono już zakaz wstępu do lasu.

Wójt Gminy Stare Bogaczowice oraz Straż Pożarna apelują o rozwagę podczas prac polowych, spacerów lub wypoczynku na łonie natury. Obecnie nawet najmniejsze źródło ognia może spowodować duży pożar lasu i pól stwarzający zagrożenie dla ludzi oraz środowiska naturalnego.Pożary lasów rozwijają się bardzo szybko powodując zagrożenie dla ludzi przebywających w lesie oraz budynków sąsiadujących z terenami leśnymi. Ponadto pożary w lasach powodują bardzo duże zadymienie, niebezpieczne dla ruchu drogowego.Najczęstszymi przyczynami pożarów na terenach otwartych są: palone w pobliżu lasu ogniska, niedopałki papierosów porzucone w lesie lub w pobliżu, przerzuty ognia z palących się traw, iskry z pojazdów mechanicznych oraz umyślne podpalenia.

Aby uniknąć pożarów apelujemy do wszystkich przebywających na tych terenach o przestrzegania podstawowych zasad czyli rozniecanie ognia poza miejscami wyznaczonymi i wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top