Duży może więcej

Duży może więcej

w Aktualności

W minionym roku wykonali m.in termomodernizację budynków przy ulicy Kasztelańskiej. Rozpoczęli i zakończyli ogromną akcję wymiany wodomierzy starego typu na elektroniczne. A było tego blisko 19 000 wodomierzy. mimo, że na świecie szalał kryzys oni dali sobie radę.

– Mocno chyba we znaki daje się Wam ta zima…

– Tak. Od kilkunastu dni ta zima daje się we znaki mieszkańcom osiedla, ale my, jako administracja tego osiedla staramy się ułatwić życie w tych warunkach. To są ekstremalne warunki, tak dużych opadów śniegu i tak niskich temperatur nie było od wielu lat. Daliśmy radę z chodnikami, pracują wzmocnione ekipy. Najwięcej problemów mamy z soplami zwisającymi z dachów oraz ze śniegiem, który zalega na dachach i powoduje zalania mieszkań. W tym wypadku także prowadzimy akcję i w miarę możliwości usuwamy to. Oczywiście temperatura jest taka, że jest to cały czas utrudniane. Temperatura jest niska, zapowiadają kolejne opady śniegu. Mam nadzieję, że mieszkańcy zauważają ten duży wysiłek administracji firm, z którymi spółdzielnia współpracuje, aby doprowadzić do porządku. Jeżeli chodzi o te boczne, wąskie uliczki to nie zawsze są one pod zarządem spółdzielni. Większość jest administrowana przez miasto. Miasto ma także problemy związane z taką zimą, ale nie mniej jednak uważam, że miasto robi dobrą robotę.

– Wiemy, że dużym problemem dla spółdzielni jest fakt, iż mieszkańcy nie chcą Wam pomóc chociażby tym, by zadbać o porządek zimą. Chodzi nam o parkowanie, często niedozwolonych. Zdajemy sobie sprawę, że często trudno o wolne miejsce. Ale tym samym uniemożliwiają przejazd takim służbom jak pogotowie ratunkowe, pomoc drogowa czy straż pożarna.

– Tak. To bardzo duży problem. Uważam, że miejsc parkingowych na Podzamczu i innych osiedlach jest za mało. Gdyby były normalnie wybudowane i zorganizowane parkingi to taki problem nie miałby miejsca. W obecnych warunkach działania spółdzielni są utrudnione ze względu na źle zaparkowane samochody. Wielokrotnie musieliśmy przesuwać akcje zbijania sopli czy usuwania śniegu ze względu na zbyt blisko zaparkowane samochody. Mieszkańcy mają pretensję, że tego nie robimy. My nieraz przy pomocy straży miejskiej usuwamy te samochody, ale opóźnia to nasze działania.

– Czy miniony rok to był trudny rok dla dużych spółdzielni, takich jak Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze?

– W tym ogólnoświatowym kryzysie spółdzielnia nasza dawała sobie radę, tj. jakoś spokojnie przeszliśmy ten rok. Oczywiście podejmowaliśmy szereg działań, które zapobiegały temu stanowi kryzysowi. Nasza rada nadzorcza na każdym posiedzeniu rozlicza nas, chce abyśmy przedstawiali sytuacje jaka istnieje w spółdzielni. To jest dobry element nie mniej jednak chcę podkreślić jedno – My w swoich działaniach w roku 2009 poszliśmy w dwóch kierunkach. Pierwszy to działania oszczędności na rzecz wykorzystania mediów obniżania kosztów wykorzystania tych mediów, a drugi kierunek to poprawa obsługi naszych mieszkańców. I oba zakończyły się sukcesem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top