Dwa auta w jedną noc

Dwa auta w jedną noc

w Region

Dużo pracy mieli pogranicznicy w miniony weekend. Najpierw szukali skradzionego w niemczech VW Touareg. Chwilę później już Porsche Cayenne.

W minioną niedzielę w godzinach nocnych funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku otrzymali telefoniczną informację poprzez Punkt Kontaktowy w Kudowie Zdroju, o prowadzonych poszukiwaniach przez funkcjonariuszy Policji czeskiej skradzionego na terytorium Niemiec samochodu osobowego marki VW Touareg oraz jadącego za nim VW Passata, z prośbą o zabezpieczenie drogi wiodącej z terytorium Czech do Polski.W celu zapobieżenia przejazdowi tych pojazdów, funkcjonariusze Placówki SG w Kłodzku podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami Policji Republiki Czech. W niedługim czasie VW Touareg jako porzucony został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Policji czeskiej na terytorium Czech.

W czasie gdy funkcjonariusze czescy dokonywali zabezpieczenia w/w pojazdu, inny kradziony na terytorium Niemiec samochód – Porsche Cayenne z dużą prędkością wjechał na terytorium Polski. Widząc patrol funkcjonariuszy z Placówki z Kłodzka, zdesperowany kierowca usiłował wycofać się do Czech, w następstwie czego staranował nadjeżdżający pojazd służbowy Policji czeskiej, a potem pojazd służbowy Straży Granicznej. Następnie kierujący Porsche, utraciwszy panowanie nad pojazdem wpadł do przydrożnego rowu i zbiegł z miejsca zdarzenia ukrywając się w otaczającym to miejsce lesie. W wyniku tego zdarzenia zarówno funkcjonariusze Straży Granicznej jak i Policji czeskiej nie odnieśli żadnych obrażeń. Porsche Cayenne został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki w Kłodzku. Dokonane sprawdzenia dowiodły, że pojazd marki Porsche Cayenne widnieje jako skradziony. Jego wartość szacunkowa wynosi około 180 tys. zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Orszak Trzech Króli

Ulicami Starych Bogaczowic przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Koncert Noworoczny

Muzyczna uczta na dobry początek Nowego Roku 2023 w Czarnym Borze.

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej
Go to Top