Dwa kraje - jedna kultura

Dwa kraje – jedna kultura

w Kultura

Nowy projekt kulturalny Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i ośrodka kultury Adalbertinum w Hradec Králové. Tym razem obie instytucje mierzą bardzo wysoko. Ubiegają się o około 120 tys. euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Interreg V-A.

– To efekt dobrej współpracy z naszym czeskim partnerem. Wspólnie ubiegamy się o dofinansowanie dwuletnich działań. Będą to nie tylko wydarzenia kulturalne, powstanie polsko-czeski kulturalny portal, zorganizujemy konferencję „Działalność kulturalna w regionie przygranicznym" – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Jest o czym rozmawiać. Obie instytucje współpracują od 2011 roku. Zostały wyróżnione przez Ambasadora Polski w Republice Czeskiej. Portal umożliwi instytucjom kultury z obszaru pogranicza wyszukanie partnera do międzynarodowej współpracy. Będzie również dwujęzyczną bazą informacji o planowanych i trwających wydarzeniach kulturalnych na całym pograniczu. W ramach projektu ośrodki kultury chcą zorganizować dziewięć wydarzeń kulturalnych, m.in.: festiwale tańca, folkloru i jazzu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top