Dwa mecze kontrolne

Dwa mecze kontrolne

w Sport

We wtorek piłkarze Górnika Wałbrzych rozpoczęli obóz kondycyjny w Wągrowcu. W ramach przygotowań podopieczni Jerzego Cyraka rozegrają dwa spotkania kontrolne.

Dwudziestu graczy zabrał do Wągrowca szkoleniowiec biało-niebieskich. Na powyższej liście znaleźli się: Damian Jaroszewski, Dariusz Michalak, Mateusz Sawicki, Tomasz Wepa, Sławomir Orzech, Bartosz Tyktor, Mateusz Krzymiński, Przemysław Cichocki, Grzegorz Michalak, Sebastian Surmaj, Dominik Radziemski, Felix Filipe, Dominik Bronisławski, Michał Oświęcimka, Rafał Figiel, Damian Migalski, Jeong Pyeong Jeon (17-letni Koreańczyk), Kamil Śmiałowski, Marcin Folc oraz Marcin Orłowski. Jak widać, w gronie wybrańców zabrakło między innymi Jana Rytko, który co prawda rozpoczął w ubiegłym tygodniu przygotowania z dotychczasowym zespołem, jednak najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe. Według niepotwierdzonych informacji zasili on Polonię Stal Świdnica, której pierwszym trenerem w ostatnich dniach został doskonale znany w Wałbrzychu, bo były kapitan Górnika, Marcin Morawski. Wracając do składu naszej drużyny w Wągrowcu, uwagę zwraca obecność Filipe oraz Marcina Folca. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku nieoficjalnie mówiło się o zakończeniu współpracy z powyższymi graczami, jednak obaj wyjechali na obóz.

Na zgrupowanie udał się także nasz najnowszy nabytek, a mianowicie Rafał Figiel. Mimo 23 lat ten wychowanek UKP Zielona Góra jest dość doświadczonym pomocnikiem, gdyż w trakcie przygody z piłką reprezentował między innymi barwy Odry Wodzisław Śląski, GKS-u Katowice, a w ostatnim czasie Chrobrego Głogów. Już na miejscu do wałbrzyszan dołączył Andrij Kozaczenko (23-letni lewy obrońca z Ukrainy), choć niewykluczone, iż trener Cyrak będzie się również przyglądał innym kandydatom do gry w Górniku, w tym tak potrzebnym w naszym wypadku bramkarzom.

Pierwsze dni pobytu upłynęły biało-niebieskim na treningach według harmonogramu, a także badaniach wysiłkowych, które przeprowadzili w środę w Poznaniu. Jeszcze ciężej zapowiadał się czwartek, gdyż już o godzinie 7 wałbrzyszanie mieli wziąć udział w zajęciach w terenie, o 10 ćwiczyć na sali i siłowni, a po południu w treningu na sztucznym boisku. Przed końcem zgrupowania naszych II-ligowców czeka jeszcze jedno spotkanie, tym razem z Nielbą Wągrowiec.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top