Dwa spektakle

Dwa spektakle

w Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na ostanie prezentacje w 2015 roku. Na widzów czekają dwa spektakle ,,Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać żeby wygrywać)" oraz ,,Dekalog: Volare".

,,Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać żeby wygrywać)" – Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Gabriela Zapolska – wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki. Spektakl – petarda, jak określili go krytycy, cieszy się niezwykłą popularnością pośród widzów w każdym wieku. Biografia nieco zapomnianej artystki, Henryk Sienkiewicz, premierowe piosenki, taniec nowoczesny, dużo wzruszeń i jeszcze więcej poczucia humoru – to wszystko na scenie w jeden wieczór dzięki Gabrieli Zapolskiej i specjalnej grupie rekonstrukcyjnej.

,, Dekalog: Volare" Panie i Panowie, „latający cyrk" w Wałbrzychu! Sensacja, zagadka, gwałtu, rety, co się dzieje! Małpi teatr, ewolucyjne skoki, wielkie odkrycia! Niesamowita rewia szympansów, galeria ludzkich osobliwości i jeden pielgrzym – podlotek rozbujany w chmurach, który gotów jest unieść się nad horyzont cywilizacji. Tym razem zabierze widzów w podróż śladami tajemniczego czempiona lewitacji – Józefa z Copertino. Kto gotowy na skok? „Dekalog: VOLARE" w nowej, zliftingowanej wersji. Karolina Krawiec po raz pierwszy w tym spektaklu. Wzruszenia pozostają niezmienne. „Volare" po włoski znaczy „latać". Szykujcie się więc do lotu.

,,Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać żeby wygrywać)"

18 grudnia 2015 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

,,Dekalog: Volare"

19 grudnia 2015 / godz. 19.00 / Duża Scena

20 grudnia 2015 / godz. 18.00 / Duża Scena

Rezerwacja miejsc: tel. 74 64 88 301-03

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top