Dwa światy - jedna autorka

Dwa światy – jedna autorka

w Kultura

„Wojna w Jangblizji – w Tamtym Świecie" to pierwszy tom trylogii Fantazy Agnieszki Steur, pisarki pochodzącej z Wałbrzycha. Autorka książki spotkała się z czytelnikami w galerii Biblioteki Pod Atlantami. Spotkanie było zarówno okazją do rozmowy o nowej powieści, jak i doświadczeniach dziennikarki, felietonistki i blogerki , która na stałe mieszka w Holandii.

„Wojna w Jangblizji" to powieść Fantazy, w której autorka zawarła między innymi własne doświadczenia jako emigrantki. Dwa światy występujące w książce – ten nierealny, oraz trochę lepiej nam znany, nie są jednak takie jakie na początku mogłyby się wydawać. Bohaterowie w miarę rozwoju fabuły dowiadują się coraz więcej o swoim pochodzeniu, rodzinie oraz realiach, w których przyszło im żyć. Agnieszka Steur – Tomiczek ukończyła Zespół Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju. Autorka studiowała również na wałbrzyskiej uczelni. Jej dalsze losy związane są jednak z Holandią. Tam znalazła miłość swojego życia oraz założyła rodzinę. Od wielu lat prowadzi blog o tematyce emigracyjnej, jej felietony ukazują się również w periodykach polonijnych w Anglii oraz Holandii. „Wojna w Jangblizji" to debiut autorki, jako powieściopisarki i jak sama mówi, spełnienie marzeń. Spotkanie autorskie w wałbrzyskiej „Bibliotece Pod Atlantami" było okazją do rozmowy na temat książki, mentalności Polaków na obczyźnie, różnicach kulturowych, inspiracjach oraz planach pisarki na przyszłość. Każdy mógł również liczyć na specjalną dedykację oraz autograf. Na spotkaniu była także obecna autorka ilustracji do powieści – Ewa Kieńko- Gawlik, a goście mogli podziwiać wystawę prac artystki. Do tej pory powstało 13 ilustracji nawiązujących do pierwszego tomu cyklu, ale artystka wykona również grafiki do kolejnych części trylogii. Agnieszka Steur pracuje już nad drugim tomem powieści „Wojna w Jangblizji", który powinien się ukazać na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top