Dwie premiery w jeden wieczór

Dwie premiery w jeden wieczór

w Kultura

Za nami kolejne premierowe spotkanie z grupą teatralną Trele Morele. Tym razem członkowie Trele Morele zaprosili widzów na dwie premiery w reżyserii Katarzyny Bernaś. Grupa dziecięca na spektakl pt. Wąż, na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej, natomiast młodzież na przedstawienie pt. Pręcik wg. Maliny Prześlugi.

Co roku spektakle przygotowane przez Trele Morele przyciągają liczną publiczność, jednak tym razem frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Już po godzinie 17:00 hol biblioteczny zapełniał się gośćmi, a o godzinie 18:00 pękał w szwach. Wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a gro miłośników dziecięcego teatru zajęło miejsca stojące. Pokazy premierowe rozpoczęła grupa młodsza, która z dziecięcą radością i żywiołowością zaprezentowała „wężowe" przedstawienie. Tytułowy bohater niezadowolony ze swego wyglądu wyrusza w podróż po upragnione nogi i ręce. W wędrówce towarzyszą mu wiecznie głody Chomik, Gekon z bratem, Pająk oraz inne ciekawe postaci. Wszystko kończy się wizytą u Pana Boga, który uświadamia Węża, że kocha go takiego jakim jest,bo każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy.

W zupełnie innej odsłonie pokazała się grupa młodzieżowa, która zgromadzonej publiczności zaprezentowała spektakl pt. Pręcik, który w symboliczny sposób pokazuje bezsilność wobec choroby nowotworowej, ale także heroiczną walkę o przyjaciela. Spektakl przenosi nas do pokoju małej dziewczynki, gdzie para Kapci, Poduszka, zniszczony pluszowy Miś oraz rozhisteryzowany Budzik próbują odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości, w świecie pozbawionym najważniejszego elementu – pręcika tętniącego życiem – serca chorej dziewczynki.Obie premiery publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Na zakończenie słodkie upominki członkom grup przekazała Dyrektor Elżbieta Gajewska, która dziękując wszystkim nie kryła wzruszenia i bardzo chwaliła postępy zarówno młodszej jak i starszej grupy teatralnej. Dyrektor biblioteki w szczególny sposób podziękowała także paniom z Klubu Igiełka, które pomagały w realizacji przedsięwzięcia.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top