"Dworzec nadziei" pod Atlantami

"Dworzec nadziei" pod Atlantami

w Kultura

"Dworzec nadziei" Waltera Sallesa to kolejna propozycja Oddziału Zbiorów Audiowizualnych Biblioteki pod Atlantami. Projekcja filmu południowoamerykańskiego reżysera jest kontunuacją cyklu "Współczesne kino w Europie i na świecie".

"Dworzec nadziei", to poruszający obraz południowoamerykańskiego reżysera, Waltera Sallesa, w którym splatają się losy skrajnie rożnych bohaterów – emerytowanej nauczycielki ( nagrodzona za rolę Fernanda Montenegro) oraz na wpół osieroconego chłopca. Tych dwoje wyrusza na poszukiwania ojca sieroty, a ich wzajemna relacja jest jak sama Brazylia – pod warstwą biedy, przemocy i upodlenia ukrywa się piękno, dobroć, ciepło i skłonność do poświęceń. Wspólna podróż przeradza się w bolesną, pełną trudów pielgrzymkę, której efektem stają się wewnętrzna przemiana, odkupienie i tytułowa nadzieja. Pokaz odbędzie się w sali Galerii pod Atlantami 11 marca o godz. 17.30.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top