Dziecięce sanatorium otwarte

Dziecięce sanatorium otwarte

w Aktualności

Ma 50 miejsc noclegowych i 17 pokoi posiadających pełen węzeł sanitarny. W Sanatorium "Mieszko" w Szczawnie – Zdroju otwarte zostało Dziecięce Sanatorium.

W obiekcie, który przeszedł gruntowny remont znajduje się jadalnia, sale rehabilitacyjne, gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarska. Budynek wyposażony jest również w windę. W trakcie pobytu dzieci otoczone są opieką pielęgniarek, nauczycieli oraz wychowawców. Uroczyste otwarcie Dziecięcego Sanatorium "Mieszko" w Szczawnie-Zdroju rozpoczęło się programem artystycznym najmłodszych kuracjuszy. Podczas uroczystości, na wniosek Wojewody i z postanowienia Prezydenta RP, Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono zasłużonego pracownika Uzdrowiska – Stanisława Słoniewskiego. Aktu dekoracji dokonali Maciej Klimczak i Tomasz Smolarz. Odczytano też list napisany przez pierwszą damę RP – Annę Komorowską. Po oficjalnej części w Domu Zdrojowym goście udali się do nowego obiektu „Mieszko” na przecięcie wstęgi i zwiedzenie nowego obiektu.

W uroczystości udział wziął m.in. Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. twórczości, dziedzictwa i kultury – Maciej Klimczak, Jerzy Michalak – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Burmistrz Szczawna-Zdroju – Marek Fedoruk, Prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej, Wojewoda Dolnośląski – Tomasz Smolarz, Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak oraz Parlamentarzyści.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top