Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

w Aktualności

Jak na placówkę ściśle związaną z branżą samochodową przystało, w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Ogrodowej nie może zabraknąć imprez o charakterze motoryzacyjnym. Pod koniec września „mechanik" będzie gospodarzem kolejnego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który dla młodych wałbrzyszan oznacza między innymi możliwość zdobycia karty rowerowej lub motorowerowej.

Za nami pierwsza edycja Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który zorganizowano tuż przed wakacjami. Zainteresowanie młodzieży zdobyciem wspomnianych uprawnień przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów egzaminu, a zarazem potwierdziło, iż warto cyklicznie przeprowadzać tego typu imprezy. Imprezy, która choć lokalnej młodzieży kojarzy się głównie z możliwością uzyskania karty motorowerowej czy rowerowej, to dla organizatorów z ZS nr 5 oraz Sudeckiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji jest wspaniałą okazję, aby nauczyć wkraczających dopiero w świat zawrotnych prędkości nastolatków odpowiednich form zachowania na drodze, które być może kiedyś uratują im życie.

Najbliższy Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędzie się 29 września, ale tylko do 25 września można zgłaszać swój udział w egzaminie na jedno z uprawnień. Warto przypomnieć, iż o kartę rowerową mogą się starać uczniowie szkół podstawowych, a o kartę motorowerową – gimnazjaliści po 13 roku życia. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat ZS nr 5 pod numerem telefonu: 74 846-74-75 lub osobiście.

(ben)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top