Dzień Koksownika

Dzień Koksownika

w Aktualności

Kilka złotych medali wręczył w mieniu Prezydenta RP wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz pracownikom Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. Odznaczenia za długoletnią służbę nadawane są za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Kilkaset osób spotkało się wczoraj w hotelu Maria na uroczystych obchodach Dnia Koksownika. To szczególny dzień dla pracowników wałbrzyskiej Victorii. Część z nich otrzymuje bowiem państwowe odznaczenia i dyplomy od zarządu firmy. – Nasz zakład ma wiele atutów. Pierwszym z nich jest załoga. Mamy bardzo doświadczonych pracowników. Wspólnie czynimy wszystko, aby być jak najbardziej nowocześni. Świadczą o tym inwestycje, które realizujemy. To chociażby ekologiczne i ekonomiczne instalacje, opracowania oraz wdrażanie nowinek technologiczne pojawiających się na rynku koksownictwa. Bardzo mocną stroną jest również surowiec. Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Jastrzębski Węgiel. Większą połowę najlepszego węgla zagospodarowujemy z tamtych kopalń. W tym również bardzo dobry koks. Nowoczesna technologia i bogata baza surowców składa się na sukces produktu. May najlepszy koks na świecie. Dlatego będziemy starać się tę markę zachować. Jesteśmy najbardziej wysuniętą na zachód jednostką grupy kapitałowej, a wszystko co najlepszy przychodzi z zachodu – zakończył z uśmiechem oficjalne przemówienie prezes Andrzej Warzecha. Podkreślił również, że zakład, którym zarządza współpracujemy z miastem. – Wspieramy lokalne inicjatywy. W tym przedsięwzięcia charytatywne, ośrodki kulturalne i jednostki sportowe. To siatkarze, którzy zdobyli kilka dni temu mistrzostwo I ligi – powiedział prezes Zakładów Koksowniczych Victoria. Po tych słowach gromkimi brawami nagrodzeni zostali obecni na sali trener i prezes kubu sportowego. W dalszej części spotkania wręczono medale. Docenieni i odznaczeni dyplomami zostali również pracownicy WZK Victoria S. A., posiadający przynajmniej dwudziestoletni staż pracy w tym przedsiębiorstwie.

Medalem złotym za długoletnią służbę odznaczeni zostali: Rajmund Balcerek, Bogusława Agata Dziadosz, Leokadia Gromadzka, Iwona Malchrowicz, Kazimierz Marciniak, Stanisław Stępak, Zbigniew Suchecki i Marek Rozynek. Medal srebrny otrzymał Roman Wierzbanowski a medale brązowe otrzymali: Aneta Bielak, Joanna Agnieszka Frondziak-Kowalska i Mariusz Zbigniew Zarzycki.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top