Dziki już są!

Dziki już są!

w Region

Gromadka dzików stanęła na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej, wzbudzając ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych.

– Skąd pomysł na dziki? Dzik jest w herbie miasta, w związku z tym traktowany jest jako symbol Świdnicy. Gromada dzików wraz ze skrzynią pamięci trafiła, zgodnie z wolą mieszkańców, na skwer przy ulicy Franciszkańskiej, który niedawno został zrewitalizowany. Propozycja ta wpłynęła w ramach konsultacji „Giełda pomysłów".- informuje urząd miejski. Rzeźba została odlana z brązu i będzie pokaźnych rozmiarów 160 na 406 cm. Największy – dorosły dzik ma blisko 102 cm wysokości. Dziki autorstwa Aleksandra Mazija zrealizował wrocławski artysta-rzeźbiarz Grzegorz Łagowski. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy użyciu dźwigu. Gromada dzików pilnuje skrzyni, symbolizującą skrzynię pamięci świdniczan, która w czerwcu ubiegłego roku, została ukryta pod skwerem. Skrzynia ma zostać otwarta dopiero za sto lat. Teraz władze miasta zapowiadają, że przewidziany jest konkurs na imiona dla nowych mieszkańców miasta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top