Dzisiaj podziękują za plony

Dzisiaj podziękują za plony

w Aktualności

Przełom sierpnia i września to czas zakończenia okresu ciężkiej pracy w polu związanej ze żniwami oraz podziękowania za zbiory. Obchody Święta Plonów zwanych potocznie Dożynkami gromadzą nie tylko rolników bezpośrednio zaangażowanych w prace przy żniwach, ale także odbiorców płodów rolnych – mieszkańców polskich miast i miasteczek.

Gmina Czarny Bór wpisując się w wielowiekową tradycję oraz chcąc podziękować rolnikom za ich ciężką pracę po raz kolejny jest organizatorem największych w powiecie wałbrzyskim – Gminnych Dożynek i najstarszego na Dolnym Śląsku – XI Święta Pieroga. Imprezę, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 r. na stadionie w Czarnym Borze poprzedzi uroczysta Msza Św. dziękczynna odprawiona na placu przy kościele parafialnym w Czarnym Borze przez Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego – ks. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w różnobarwnym korowodzie dożynkowych udadzą się ul. Słoneczną na stadion sportowy.

Po uroczystej Liturgii nastąpi ceremonia Dzielenia Chlebem, a po niej rywalizacja wieńców dożynkowych na szczeblu gminnym i powiatowym. W godzinach popołudniowych rozpocznie się oficjalne współzawodnictwo w Konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi w ramach XI obchodów Święta Pieroga. Ocenie podlegać będą m.in. walory smakowe, dekoracja i estetyka potrawy. Organizatorzy przygotują, wzorem ubiegłego roku, Biesiadny Stół Pierogowy, na którym znajdzie się mnóstwo uformowanych pieczołowicie, napełnionych nadzieniem w rozmaitych konfiguracjach pierogów. W tle kulinarnej rywalizacji toczyć się będą gry i zabawy dla całych rodzin inicjowane przez grupę animatorów, a nawiązujące tematycznie do wiejskiej tradycji. W programie pomiędzy poszczególnymi konkurencjami przeplatać się będą występy zespołów ludowych ze świętokrzyskiego, Zagrodna oraz pokazy tańca i śpiewki góralskiej w wykonaniu Zespołu Góralskiego Janicki. Na późne popołudnie zaplanowano występ Gwiazdy Wieczoru – Zespołu Cocons Club, a zwieńczeniem czarnoborskiej imprezy będzie pokaz sztucznych ogni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top