Edukacja wysokich lotów

Edukacja wysokich lotów

w Aktualności

Heksakopter, czyli sześciośmigłowy dron to urządzenie zbudowane w ramach zajęć robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Projekt był możliwy dzięki wsparciu ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Heksakopter to ważący ponad 3 kilogramy latający dron. Urządzenie zostało wyposażone w sześć śmigieł, które pozwalają mu przenosić nawet 12-to kilogramowe przedmioty. Dzięki modułowi GPS, urządzenie w razie utraty kontaktu ze sterującym, może samo powrócić do bazy. W dronie została zainstalowana kamera, z której podgląd wyświetlany jest na specjalnych okularach. Zasięg urządzenia to około 2 kilometry. Dron powstał na zajęciach koła robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Inicjatorem jego budowy był nauczyciel Zbigniew Brożbar. W pracach uczestniczyło trzech uczniów szkół gimnazjalnych. Zakup części został dofinansowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. To nie koniec prac nad urządzeniem. Zostanie wyposażone w specjalną obudowę oraz kamerę nagrywająca w wysokiej rozdzielczości. Podczas zajęć podopieczni pracowni będą uczyć się programować drona oraz sterować urządzeniem.

W tym roku, wałbrzyska strefa, w ramach programu sponsorskiego wsparła ponad 30 inicjatyw sportowych i edukacyjnych na łączną kwotę 113 tys. złotych. Kolejna transza zostanie rozdysponowana już w sierpniu. Wnioski należy składać w siedzibie spółki WSSE „Invest-Park”. Niezbędne dokumenty oraz zasady sponsoringu dostępne są na stronie internetowej strefy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Uniwerek prężnie działa

Wzorowa frekwencja, pasjonujący wykład i bardzo pouczające spotkanie związane z bezpieczeństwem seniorów,

Innovation Park

Centrum Szkoleniowe INNOVATION PARK mieści się w hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy

Mają wymarzony samochód

Ponad 140 tysięcy złotych kosztował bus, który został przekazany do Ośrodka Pomocy
Go to Top