Efektywna współpraca

Efektywna współpraca

w Aktualności

Sześć pań i dwóch panów z Czarnego Boru uczy się na kursach zawodowych, jakie na zlecenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze zorganizowała Fundacja Wałbrzych 2000.

Kursy są jednym z elementów projektu „Szansa dla mieszkańców Czarnego Boru" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusz Społecznego. Uczestniczki i uczestnicy ukończyli już kurs „Obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych z podstawami obsługi komputera", a teraz zdobywają kwalifikacje na kursach „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych" (panowie) i „Opiekunka osób starszych, z podstawami języka niemieckiego" (panie). Na kursie „Magazyniera" panowie uczą się gospodarki magazynowej, korzystania z informatycznych programów służących do zarządzania magazynem, obsługi wózków jezdniowych. Natomiast przyszłe opiekunki uczą się jak pomagać osobom starszym i chorym, wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i ćwiczenia rehabilitacyjne, planować posiłki, rozmawiać o potrzebach podopiecznych, również w języku niemieckim. Odbędą również tygodniową praktykę w Domu Pomocy Społecznej w Sobięcinie prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Zgromadzenia Rodziny Maryi. – Planując te kursy największy nacisk położyliśmy na zdobycie praktycznych umiejętności – mówi Magda Zywar, specjalistka ds. szkoleń Fundacji – bo to zdecydowanie zwiększa szanse na rynku pracy, a nauczenie się języka niemieckiego gwarantuje dobrze płatną pracę opiekunki w Niemczech.

Uczestnikom kursów Fundacja Wałbrzych 2000 zapewnia oprócz wykładów i zajęć praktycznych transport ze Czarnego Boru do Wałbrzycha i z powrotem, materiały szkoleniowe, przerwy na kawę i ciepły posiłek oraz ubezpieczenie. Wszystkie kursy kończą się egzaminami i wydaniem zaświadczeń oraz certyfikatów, które zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia, zaplanowanego na 30 listopada 2011 r. o godzinie 8.30 w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top